portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - bla bla bla » Forum » Przepisy dla mamy karmiącej :)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przepisy dla mamy karmiącej :)

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nabes 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 06, 2006 14:02
Posty: 27
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 19:02    Temat postu: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Chciałbym wszystkim Oliwiakom lubiącym gotować polecić mój fanpage
https://www.facebook.com/PrzepisyDlaMamyKarmiacej
Pozdrawiam

_________________
Zapraszam i liczę na lajki Smile
https://www.facebook.com/MalyAstronauta
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 22:09    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

no ten ryż z kurczakiem i sosem szpinakowym.... Razz
Fajne przepisy naprawdę Smile
2489015
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 12:20    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Przepisy niezle, wydaje mi sie jednak, ze jak mama karmiaca nakarmi tymi smakolykami dzidzie, to kolki zapewnione, a pieluszek nie chcialbym zmieniac. Do Autora - jestem ojcem 4 dzieci...
nabes 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 06, 2006 14:02
Posty: 27
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 19:47    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Radek.Z napisał:
Przepisy niezle, wydaje mi sie jednak, ze jak mama karmiaca nakarmi tymi smakolykami dzidzie, to kolki zapewnione, a pieluszek nie chcialbym zmieniac. Do Autora - jestem ojcem 4 dzieci...



Dziś dzidzi mija 5 tydzień i jak na razie (odpukać) na żadne kolki nie narzeka Hyhy


PS
Byłbym bardzo wdzięczny za zalajkowanie tego fanpega
Z góry dzięki Smile

_________________
Zapraszam i liczę na lajki Smile
https://www.facebook.com/MalyAstronauta
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 13:18    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

nabes napisał:



Dziś dzidzi mija 5 tydzień i jak na razie (odpukać) na żadne kolki nie narzeka :hyhy:

No to poczekaj jeszcze 5 tygodni i wspomniesz moje slowa podczas kazdej nieprzespanej nocy, nie mowiac o dniach. :hyhy:
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 21:32    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Radzio ale optymista z Ciebie, nie ma co Smile
Jak 5 tygodniowe dzidzi nie ma kolek to już mieć nie będzie i niech nie ma bo to istny koszmar.
2489015
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 14:18    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

galaxy napisał:
Radzio ale optymista z Ciebie, nie ma co :)
Jak 5 tygodniowe dzidzi nie ma kolek to już mieć nie będzie i niech nie ma bo to istny koszmar.

Podziwiam Cie, ze jestes taka optymistka. Kolki nazywane sa kolkami trzeciego miesiaca, wtedy wystapuja najczesciej i nikt nie ma na to wplywu. Ja tego nie wymyslilem, przezywalem to niestety cztery razy i jest to takze zbadane naukowo, nie mam z tym nic wspolnego... Przy dietce naszego Kolegi widze to :zalamany:
nabes 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 06, 2006 14:02
Posty: 27
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 15:58    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Cytat:
Radek.Z napisał:
Kolki nazywane sa kolkami trzeciego miesiaca, wtedy wystapuja najczesciej i nikt nie ma na to wplywu. Ja tego nie wymyslilem, przezywalem to niestety cztery razy i jest to takze zbadane naukowo, nie mam z tym nic wspolnego...

No to niestety masz jakieś stare wiadomości co do tych badań naukowych. Na obecną chwilę większość lekarzy Ci powie, że nie dieta matki, a połykanie przez dziecko powietrza, czy to podczas płaczu, czy podczas jedzenia, jest bardziej poważniejszą przyczyną kolek u dzieci.
Radek.Z napisał:
Przy dietce naszego Kolegi widze to Zalamany

Bardzo proszę o dokładne wytknięcie, co złego jest w tej diecie, bo taka ogólna krytyka jakoś do mnie nie przemawia.
Z resztą zauważyłem, że krytykowanie innych na tym forum, przychodzi Tobie bardzo łatwo, więc naprawdę proszę o konkrety.
Radek.Z napisał:
przezywalem to niestety cztery razy

Czyżby zła dieta Twisted Evil
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 11:02    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

nabes napisał:
Cytat:
Radek.Z napisał:
Kolki nazywane sa kolkami trzeciego miesiaca, wtedy wystapuja najczesciej i nikt nie ma na to wplywu. Ja tego nie wymyslilem, przezywalem to niestety cztery razy i jest to takze zbadane naukowo, nie mam z tym nic wspolnego...

No to niestety masz jakieś stare wiadomości co do tych badań naukowych. Na obecną chwilę większość lekarzy Ci powie, że nie dieta matki, a połykanie przez dziecko powietrza, czy to podczas płaczu, czy podczas jedzenia, jest bardziej poważniejszą przyczyną kolek u dzieci.
Radek.Z napisał:
Przy dietce naszego Kolegi widze to :zalamany:

Bardzo proszę o dokładne wytknięcie, co złego jest w tej diecie, bo taka ogólna krytyka jakoś do mnie nie przemawia.
Z resztą zauważyłem, że krytykowanie innych na tym forum, przychodzi Tobie bardzo łatwo, więc naprawdę proszę o konkrety.
Radek.Z napisał:
przezywalem to niestety cztery razy

Czyżby zła dieta :twisted:

Nie musisz brac mnie na ramie. Zobacz sam swoje przepisy i jesli sie znasz o karmieniu dzieci piersia, to powinienes zobaczyc swoje wady. Co do zdan obecnych lekarzy - zycie toczy sie dalej, a kolki wystepuja w 3 miesiacu zycia, wlasnie przezywam to pietro wyzej. Jeszcze jedno - zlikwiduj kapuste!
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 11:04    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

galaxy napisał:
Radzio ale optymista z Ciebie, nie ma co :)
Jak 5 tygodniowe dzidzi nie ma kolek to już mieć nie będzie i niech nie ma bo to istny koszmar.

To mialas szczescie choc wydaje mi sie, ze znasz sie na diecie.
nabes 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 06, 2006 14:02
Posty: 27
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 20:59    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Radek.Z napisał:
Zobacz sam swoje przepisy i jesli sie znasz o karmieniu dzieci piersia, to powinienes zobaczyc swoje wady.

Dieta mamy karmiącej powinna być lekkostrawna należy więc unikać:
-Smażonych potraw zwłaszcza w głębokim tłuszczu oraz panierkach.
-Zasmażek, zawiesistych sosów.
-Wzdymających dań z warzyw kapustnych taki jak np. bigos.
-Ostrych przypraw.

Naprawdę, po raz kolejny czytam te przepisy i nie wiem do czego można się przyczepić. Ale przecież dla chcącego nic trudnego Very Happy

Radek.Z napisał:
Jeszcze jedno - zlikwiduj kapuste!

Zgadza się mama karmiąca nie powinna jeść dań z kapusty, tylko że tu jest mały wyjątek właśnie kapusta pekińska.
Po pierwsze kapusta pekińska nie jest warzywem wzdymającym.
Po drugie jest bogatym źródłem żelaza, magnezu i miedzi, co zapobiega powstawaniu anemii.
Po trzecie to cenne źródło witamin A, D, E, K oraz z grupy B (np. witamina B6 jest zbawienna dla mamy, łagodzi objawy depresji poporodowej).

Z resztą jest też sposób aby jeść i zwykłą kapustę. Wystarczy ją doprawić większą ilością kminku i majeranku (te przyprawy na pewno nie szkodzą maluszkowi), by wspomóc jej trawienie, ale na wszelki wypadek nie podaję tego sposobu na moim fanpagu.

I na koniec takie pytanko, chyba najważniejsze. Czy uważasz, że chciałbym zaszkodzić mojemu maluszkowi tymi przepisami?

Ps. Odpowiem tu na zadane przez Ciebie pytanie na facebooku. Nie istotne jest jaki mam zawód, w tym wypadku ważna jest moja wiedza dotycząca dietetyki i znajomość właściwości pożywienia.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJEGO FANPAGA. TERAZ MAMY TYDZIEŃ ZUP
https://www.facebook.com/PrzepisyDlaMamyKarmiacej
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 11:30    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

:ok: Pozdrawiam
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 16:54    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Gratuluje! Juz 36 osob Ciebie z Twoimi dietami poparlo! Co prawda uplynelo juz troche czasu i liczba powinna byc o wiele wieksza, nawet bez reklamy, zycze zwyciestwa na Facebooku.
Radek.Z 
   

Forumowicz


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 16:52
Posty: 108
Skąd: z Gdanska

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 12:24    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

P.S. Na kolki pomaga Lefax, gdyby ktos nie wiedzial...
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 15:16    Temat postu: Re: Przepisy dla mamy karmiącej :)

Radek na kolki nic nie pomaga Hyhy u nas złagodził jedynie Debridat ale nie zlikwidował całkowicie. Dieta moja też nie pomogła. Minęły 3 miesiące i jak ręką odjął Hyhy Czas leczy kolki Smile
2489015
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama