portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 11:28    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Wysokie budynki przy Parku Oliwskim?
Cytat:
Czy Park Oliwski przysłonią wysokościowce? Pytanie dotyczy planów zabudowy na terenie u zbiegu ulicy Opackiej i alei Grunwaldzkiej.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 16:19    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

a gdyby zbudowali na wzór zniszczoną kamienicę ze Starego Rynku? Akurat na róg, a na parterze sklep


29.jpg

29.jpg


villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 17:27    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Moje marzenie!
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 18:08    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

albo take:

a na dole biedra jak musi (choć nie musi)



opacka01a.jpg

opacka01a.jpg





kamienica05a.jpg

kamienica05a.jpg





kamienica02a.jpg

kamienica02a.jpg


grysia69 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 54
Dołączył: Pon Mar 14, 2011 18:34
Posty: 373
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 23:39    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Odbudowa tej zniszczonej, nieistniejącej już kamienicy na rogu to byłaby super sprawa. Już nawet zgodziłabym się na dyskont na parterze. I wilk syty i owca cała.
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 11:47    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/gdansk-oliwa-deweloper-jednak-chce-wysokiej-zabudowy,2209280,t,id.html#006985c9eb500928,1,3,8

A JEDNAK 30 METRÓW! Przecież to jakaś masakra...taki teren, zabudują i już NIGDY nie zmieni się, taka szansa...
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 11:51    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

"ARCYDZIEŁA" INPRO:

Tam się musi fajnie mieszkać! Od razu tysiąc sąsiadów, rozjadą Oliwę, a pieskami...park na pewno to zniesie



inpro zaspa.jpg
 Opis:
źródło: inpro.com.pl

inpro zaspa.jpg





inpro przymorze.jpg
 Opis:
źródło: inpro.com.pl

inpro przymorze.jpg


grysia69 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 54
Dołączył: Pon Mar 14, 2011 18:34
Posty: 373
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 18:02    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Imponujące, naprawdę. A jak pasuje stylem architektonicznym do zabudowy Starej Oliwy. Mamy przechlapane.
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 20:12    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Masakra, ale to chyba nie jest jeszcze ostatecznie przesądzone? Sad
_________________
Gdańsk - Strzyża. Miejsce z duszą.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 20:17    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Grzegorz, to są wizualki z Przymorza i Zaspy Razz
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 22:07    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Tylko trochę mnie uspokoiłeś, bo rozumiem, że kierunek obrany właśnie na Przymorze i Zaspę bis. To trochę jak z mojej "działki" na Garnizonie na pograniczu Wrzeszcza i Strzyży. Liczyłem na jakąś klimatyczną zabudowę a skutecznie stawiają od ponad trzech lat kolejne Zaspy i Przymorza Smile
_________________
Gdańsk - Strzyża. Miejsce z duszą.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 22:18    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Też się boję mikro - zaspy. Zdziwiony
Wiem, że właściciel ciśnie na 8 kondygnacji, ale powyższe wizualki to pięter kilkanaście. Na taką wysokość nie ma zgody Konserwatora Zabytków. I nie sądzę by była. No i przyglądamy się sprawie.
Mam nadzieję, że Wy również. Każdy będzie się mógł wypowiedzieć w trakcie procedury planistycznej.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 22:41    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Garnizon jest budowany na 5 do 7 pięter (nie wiem ile to metrów) a i tak odstaje od okolicznej zabudowy z reguły dwu-trzy piętrowej. Do tego upchany niemiłosiernie, odległość między domami przerażająco mała. Nie zraża to dewelopera i we wszystkich drukach reklamowych trąbią, że ta nowa architektura bardzo wpisuje się w kameralną zabudowę okolicznej willowo-parkowej Strzyży (guzik prawda!)Smile W wypadku Oliwy pewnie będzie podobnie i pewnie w każdym innym wypadku niezależnie od dzielnicy bo to wygląda na walkę z wiatrakami gdyż i tak deweloper zawsze górą (jak to możliwe?).
_________________
Gdańsk - Strzyża. Miejsce z duszą.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 23:08    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Grzegorz2000 napisał:
deweloper zawsze górą (jak to możliwe?).


Mam na to swoją teorię ...

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
rosen 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lut 04, 2008 23:57
Posty: 123
Skąd: olivaer rosengasse

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 14:40    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

novoolivier napisał:
a gdyby zbudowali na wzór zniszczoną kamienicę ze Starego Rynku? Akurat na róg, a na parterze sklep


Aż nie chce mi się wierzyć - czy ten reprezentacyjny wysokościowiec z pocztówki stał na rogu Starego Rynku i Kwietnej? Co się z nim stało? Ostrzał w marcu 45"?
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama