portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Śmierć na zebrze w Oliwie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Śmierć na zebrze w Oliwie

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Przegląd Prasy. 
   

VIP


Dołączył: Wto Sie 16, 2005 17:29
Posty: 1697
Skąd: --

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 12:40    Temat postu: Śmierć na zebrze w Oliwie

Śmierć na zebrze w Oliwie

Małżeństwo w podeszłym wieku zostało staranowane przez samochód na przejściu dla pieszych w Oliwie. Przechodzień nie żyje, jego żona z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Do tragedii doszło w czwartek ok. godz. 19 na ul. Czyżewskiego. Małżeństwo weszło na oznakowaną zebrę dla pieszych, na wysokości gdańskiego ośrodka TVP. Uderzył w nich volkswagen golf jadący od strony Sopotu. 82-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 79-letnia kobieta trafiła do szpitala. Najprawdopodobniej przeżyje - wstępnie stwierdzono u niej uraz kręgosłupa, obrażenia wewnętrzne i złamanie nogi.

Jednym ze świadków wypadku był Sebastian Furtak, dziennikarz programu 3 TVP.

- Usłyszałem huk i obróciłem się - opowiada Furtak. - Zobaczyłem golfa zjeżdżającego na pobocze. Na jezdni leżały dwie osoby. Kobieta była na przejściu dla pieszych. Mężczyzna znajdował się jakieś dziesięć metrów przed zebrą, chyba odrzucony siłą uderzenia. Miał rozbitą głowę, próby reanimacji nic nie dały. Przerażający był tłum, który wrzeszczał na kierowcę, jakby mało ważne było, że na ulicy leżą ludzie potrzebujący pomocy.

Kierowca ma 22 lata, jest mieszkańcem powiatu kartuskiego. Był trzeźwy.

Policja uchyla się od odpowiedzi na pytanie, kto zawinił, nie ustalono jeszcze dokładnie okoliczności wypadku. Poszukiwani są świadkowie. Kontakt - bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 27 lub telefonicznie pod nr 058 231 64 58.

Źródło: Gazeta Wyborcza (rod) 2007-01-13
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama