portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Psie odchody
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psie odchody

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy sprzatasz po swim psie?
Nigdy, bo po co
8%
 8%  [ 3 ]
Sprzątam
28%
 28%  [ 10 ]
Wychodzę z nim do lasu
8%
 8%  [ 3 ]
Nie mam psa
54%
 54%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 35
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
myślący
Gość





PostWysłany: Sob Mar 19, 2005 23:21    Temat postu: Pies to ...

Jestem mieszkańcem Oliwy,wczoraj idąc z synkiem po chodniku ( który jest równoległy do płotu szkoły),o mało nie wdepnąłem w kupę, która leżała na środku chodnika( leżało ich tam z 10 NIE PRZESADZAM) .Przede mną szedł starszy pan z owczarkiem niemieckim trzymając go zaledwie 20 centymetrów od swojej nogi, pies załatwiał się na chodniku a facet nawet go nie przesunął na trawnik.
Zapewne nie tylko ja zauważyłem, jak ten pan codziennie pozwala załatwiac się swojemu pupilkowi na chodniku po którym codziennie chodzą dzieci.
No i jeszcze zgarbiona starsza Pani , która kilka razy dziennie kursuje po śmietnikach dokarmiając koty, które sa zbiorowiskiem pcheł i chorób, jak dzieci mają być zdrowe gdy po osiedlu lata pełno kotów i psów, które załatwiają sie gdzie popadnie....
A sprzątaczki tłumaczą się ,że im nie płacą za sprzątanie zwierzęcych nieczystości.... Idea a my płacimy za sprzątanie ulic.....
karolka
Gość





PostWysłany: Nie Cze 26, 2005 14:29    Temat postu: Re: Psie odchody

tak sie dzieje nie tylko w oliwie, wszedzie, w kazdym miescie na chodnikach sa psie odchody! Wg mnie to skandal. W innych panstwach po pupilku trzeba sprzatac. Sa specjalne kosze, papierowe torebki i jak ma sie kochanego pieska to sie po kochanym piesku posprzata. A juz nic mnie tak nie irytuje jak psie odchody na chodniku a dosłownie krok obok jest trawa. Czy naprawde tak ciezko przesunac psa zeby sie nie załatwiał pod nogi przechodniów???
przełożona
Gość





PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 20:30    Temat postu: za.rana dzielnica

Mieszkamy w pięknej dzielnicy i co z tego? Mamy piekny park i co z tego? Wszędzie pełno psich odchodów. Praktycznie czuję się jakbym mieszkała w psim wychodku. Właściciele psów oczywiście mają to gdzieś. Najbardziej dziwi mnie park, gdzie nie wiem czemu nie ma całkowitego zakazu wchodzenia z psami. Nie ma szansy na puszczenie dziecka żeby sobie pobiegało bez wpadki w g.... TO JAKIŚ KOSZMAR. Ludzie niech sobie wasze psy srają na waszych posesjach lub w waszych domach! Może ktoś by się zajął tematem. Może właściciele zaczęli by sprzątać po swoich pupilkach???.....
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Sob Mar 25, 2006 19:53    Temat postu: Re: za.rana dzielnica

przełożona napisał:
Może właściciele zaczęli by sprzątać po swoich pupilkach???.....

Niestety na to nie ma żadnych szans ponieważ waściciele psów to święte krowy. Taka dyskusja co jakiś czas się pojawia na stronie każdej dzielnicy czy osiedla. Możesz sprawdzić co wcześniej na ten temat pisały Twoje sąsiadki: http://gdansk-oliwa.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=3282
Dopóki w walkę z chamami nie włączą sie Policja czy Straż Miejska, z bardzo wysokimi mandatami dla brudasów, nie ma szans na czystość. Mad
annamaria
Gość





PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 14:21    Temat postu: Re: za.rana dzielnica

Miecios napisał:
Możesz sprawdzić co wcześniej na ten temat pisały Twoje sąsiadki: http://gdansk-oliwa.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=3282
Dopóki w walkę z chamami nie włączą sie Policja czy Straż Miejska, z bardzo wysokimi mandatami dla brudasów, nie ma szans na czystość. Mad

I kto tu kogo śledzi, Miecios?
Mam nadzieję, że chociaż przeczytałeś linkowany wątek i te dygresje o "chamach" i "brudasach" nie odnoszą się bezpośrednio do mnie. Evil or Very Mad
"Twoje sąsiadki" - też tu nie ma zastosowania, bo od 1995 r. nie mieszkam przy Pomorskiej, a jedynie odwiedzam tam Mamę.
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 20:03    Temat postu: Re: za.rana dzielnica

annamaria napisał:
I kto tu kogo śledzi, Miecios?

Daj spokój, jakie śledzenie? Laughing
Po prostu ten temat się przewija na każdej dzielnicy: Wrzeszcz, Chełm, Orunia itd.
Link podałem nie ze względu na Ciebie, temat dotyczył tego samego problemu.
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 10:22    Temat postu: Re: Psie odchody

Problem psich kup dotyczy całego kraju. Może pójść śladem Łodzi?
http://fakty.interia.pl/news?inf=733263
Szczególnie ostatnie zdanie mnie zaskoczyło. Shocked
annamaria
Gość





PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 11:59    Temat postu: Re: Psie odchody

A jak Ci się podoba pomysł mieszkańca Jasienia, żeby właścicieli psów dodatkowo "opodatkować", a pieniądze przeznaczyć na wynagrodzenie sprzątaczy? Uważam, że to całkiem sensowne.
http://forum-gdansk.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=5775
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 17:43    Temat postu: Re: Psie odchody

Każda forma walki z tę plagą jest warta poparcia. Niekoniecznie podatki, a np. dodatkowa pozycja w opłacie za mieszkanie (jak za wywóz śmieci), ale dotycząca tylko właścicieli psów. I obowiązek utrzymania czystości spada na zarządzających budynkami. Jestem za. Very Happy
westik
Gość





PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 17:43    Temat postu: Re: Psie odchody

Ja bardzo sobie wypraszam, oceniacie wszystkich... Rozumiem, że większość,
nie sprząta po swoich pupilach, ale nie podoba mi się ton waszych wypowiedzi, ja sprzątam zawsez i wszędzie po swoim pupilu i takie docinki sobie wypraszam Rolling Eyes
zyzy
Gość





PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 17:26    Temat postu: Re: Psie odchody

Dlaczego mam płacić za sprzątanie kup jeśli sam sprzątam po swoim psie? Pomysl jest debilny, bo spowoduje, że każdy posiadacz psa będzie wbijał w to, czy jego pies zrobi kupe na chodniku czy w windzie. On płaci i wymaga. A zastanowiłeś się kolego Miecios nad zdaniem "zarządzających budynkami"? Dlaczego maja mieć obowiązek sprzątania po cudzych psach? DEBILIZM
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 19:57    Temat postu: Re: Psie odchody

zyzy napisał:
Dlaczego maja mieć obowiązek sprzątania po cudzych psach? DEBILIZM

Była mowa o hipotetycznej sytuacji, w której właściciele psów wnoszą do zarządcy budynku opłaty za sprzątanie psich kup. I wtedy obowiązek sprzątania przejmuje na siebie zarządca. Może też, za zebrane w ten sposób pieniądze wybudować np. toaletę dla psów. Ja po prostu popieram każdy sposób, przyczyniający się do likwidacji lub zmniejszenia tego problemu.
Zakończenie Twojego postu, określające głos w tej dyskusji jako DEBILIZM, świadczy po prostu o Twoim chamstwie i braku wychowania, a nie wierzę że niewychowany cham sprząta po swoim psie.
Człowiek1
Gość





PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:23    Temat postu: Re: Psie odchody

Wybić wszystkie psy. Bo robiom kupe. Ja nie robie... A one robiom. I ja jestem mondry, bo jestem czlowiek a nie srający kóndel. Powtarzam. Wybic wszystkie psy
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:51    Temat postu: Re: Psie odchody

Znalazłem taką informację:

"Sąd Rejonowy w Lesznie wydał precedensowy wyrok w sprawie zanieczyszczania miasta psimi odchodami.
Jak informuje "Głos Wielkopolski", właścicielka czworonoga została ukarana grzywną w wysokości 500 zł za to, że nie usuwała po nim "pamiątek".
Kobiecie spacerującej z psem między innymi po ulicy Łaziebnej w Lesznie, zwracali uwagę sąsiedzi, aby sprzątała po swoim pupilu. Ona jednak na to nie reagowała. O sprawie oburzeni sąsiedzi powiadomili więc straż miejską. Gdy nagabywania funkcjonariuszy nie pomogły, sprawę skierowano do sądu."

Pierwsza jaskółka normalności? Laughing
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 11:32    Temat postu: Re: Psie odchody

ciekawe czemu w Gdańsku władze nie wpadną na taki pomysł? Bylibyśmy najbogatszym miastem w Polsce!
2489015
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 11 Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama