portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Rada Oliwy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rada Oliwy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47, 48, 49    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy Rada Oliwy jest potrzebna?
Tak
82%
 82%  [ 80 ]
Nie
11%
 11%  [ 11 ]
nie jestem z Oliwy
6%
 6%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 97
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 0:01    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Do tej pory niezbyt się tym interesowałem. Dlaczego dwie rady na 19000 mieszkańców. Trzeba zebrać 1700 podpisów. Pewnie nieścisłości w liczbie mieszkańców. Jutro podejdę do sklepu Olkusza i się wpiszę a przy okazji jeszcze żona to będą dwa głosy więcej. Rozumiem że dwie rady to mniejsza ilość wyborców i mniej podpisów na jedną. A jeżeli jedna powstanie a drugiej się nie uda to tylko połowa miasta będzie reprezentowana? I więcej członków rad do wyboru przy dwóch. Czy są tacy społecznicy w większej ilości. Z tym zawsze problem. Usiąść przy kompie i się wycedzić jest łatwo. Smile To ja. Mam poważne obowiązki w domu (losowe) i nie jestem społecznikiem. Sad
XANDRA 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Nie Lis 18, 2007 19:22
Posty: 575
Skąd: OLIWA--JELITKOWO,UL.GOSPODY

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 0:13    Temat postu: Re: Rada Oliwy

oskaras napisał:
Dziękujemy za głos. ale niestety podpisywać sie mogą osoby zameldowane w Oliwie, a więc Xandro musisz tu przyjechać i się zameldować. Czekamy Smile


Hej !!! Wpadl mi pomysl do glowy, a Oskaras ze wsteczna data nie mozesz wziasc moich 5 glosow-- [cala moja rodzina]
Ja bylam zameldowana do poczatkow grudnia. 2007 ,, Laughing Laughing Laughing
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 0:15    Temat postu: Brak progów wyborczych w dużych ośrodkach

Okazuje się, że nie tylko Gdynia i jej mieszkańcy mają dobrze Zły
Przejedźmy po innych dużych miastach....

Poznań - brak progów wyborczych (zastanawiają się nad 5%)


Wrocław - brak progów wyborczych
Cytat:
Wybory radnych do wrocławskich rad osiedlowych kadencji 2005-2008 odbyły się 13 marca 2005 r. (...) Oczekiwano, że na niewielkich osiedlach frekwencja powinna być wyższa, choćby z racji faktu, że kandydaci stanowić mogli ok. 3% mieszkańców takich osiedli. W niedzielę 13 marca frekwencja wyniosła 4,75 proc. (poziom wyborów do Senatu RP) i była ona mocno zróżnicowana. Najwyższą odnotowano na Pawłowicach - głosowało 35,14 proc. uprawnionych. Najniższą na Nadodrzu - 1,24 proc. i Ołbinie - 1,85 proc. (...) Na pięciu osiedlach, zgodnie z nową ordynacją wyborczą, wyborów nie przeprowadzano - mandaty radnych osiedlowych otrzymali wszyscy, którzy się zarejestrowali jako kandydaci (art. 37 (22) ust. 2). Na jednym osiedlu, z powodu braku odpowiedniej liczby kandydatów, wybory zostaną powtórzone za 6 miesięcy.


Łódź - brak progów wyborczych
Cytat:
Na terenie Łodzi działa 36 jednostek pomocniczych - osiedli(...)Wybory do wszystkich rad osiedli odbywają się w tym samym terminie, najbliższe odbędą się w 2009 roku.


Kraków - brak progów wyborczych

Szczecin - brak progów wyborczych


więcej o Samorządy pomocnicze w Poznaniu Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku

Płakać się chce. Na tym tle Gdańsk wypada najgorzej.
Mieszkańcy mają się nie "wtrącać" Crying or Very sad

Nawet nie muszą się dobywać wybory takie jak do parlamentu. To też wszystko może ustalić Rada danego Miasta.

Przykład:
Cytat:
Ostróda:
Załącznik do uchwały Rady Miejskiej
w Ostródzie Nr XXXI/238/2004 z dnia 24.11.2004 roku.
(...) Z inicjatywą przeprowadzenia wyborów do rad osiedli mogą wystąpić mieszkańcy osiedla w liczbie równej co najmniej czterokrotnej liczbie statutowej członków rady osiedla.
(...) § 8. Wyboru rady osiedla dokonuje się na zebraniach wyborczych, które odbywają się w osiedlu – ogólne zebranie mieszkańców - lub w rejonach wyborczych.
(...) § 14. 1. Zebranie uważa się za prawomocne, przy zachowaniu quorum równego co najmniej czterokrotnej liczbie statutowej członków rady osiedla.
2. W razie braku quorum, o którym mowa w ust.1 zebranie należy powtórzyć w drugim terminie, na którym wybory odbywają się niezależnie od liczby uczestników.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 0:34    Temat postu: Re: Rada Oliwy

W Gdańsku jest w ogóle kicha.
Cytat:
30 dzielnic administracyjnych, jednak tylko w części z nich działają samorządy pomocnicze. Po ostatnich wyborach do rad jednostek pomocniczych, które odbyły się 18 maja 2003 r., na terenie Gdańska działa 10 rad osiedli.
To informacje z kwietnia 2007
Tylko około 30% mieszkańców Gdańska ma Rady i radzi. I pewnie za przyczyną tych progów 10%.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 0:36    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Otrzymałem przed napisaniem poprzedniego posta odpowiedź od radnego Goreckiego na mój list

Cytat:
Witam,
oczywiście ze najlepiej aby Oliwa była jedną jednostka pomocniczą, tyle ze z zmobilizowanie 10% n wybory to nadzwyczaj trudna sprawa w wielu jednostakch mimo zebrania podpisów ta sztuka sie nie udałaale moze tutaj tak, mozna sprobowac.
Co do obnizenia progu 10% aby wybory były wazne mam watpliwości, bo skoro nie ma 10% aby poprzec tworzenie Rady Dzielnicy to znaczy ze mieszkancy nie widza takiej potrzeby, ten prog i tak został obnizony o 5 % bo było 15%, wydaje mi się z jesli znajdzie sie odpowiednia grupa zaangazowanych osob to nie bedzie to problemem.
(nawiasem mowiac z Wrzeszcza mam sygnały o podzielnie go na kilka jednostek pomocniczych)
pozdrawiam Jarosław Gorecki


na co odpisałem

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź.

Wracając do pomysłu podzielenia Oliwy na dwie rady.
Prócz wymienionych wczesniej argumentów przeciw dodam jeszcze, że statystycznie tak samo ciężko wyciagnąć min. 10% mieszkańców na wybory z jednej ulicy czy z dwóch. Na jedno wychodzi.

Co z tego, że trzeba by zebrać połowę mniej podpisów. Tylko pozornie. Bo jesli cała Oliwa chciałaby stworzyć 2 rady ilość podpisów była by potrzebna do tego taka sama.

Błędny jest sam system progów.
Blokujący nawet nieco większe dzielnice jak Oliwa a juz zupełnie Wrzeszcz. Udaje się to tylko tym którzy zamieszkują dzielnice wielkości kilku kilometrów kwadratowych i znają się wszyscy z widzenia (np.Strzyża). A myślę, że demokracja powinna być dla wszystkich.

W Polsce mamy problem z aktywizacją ludzi zwłaszcza taką oddolną.
Może gdyby pokazać ludziom, że jest coś takiego jak rada osiedla, że istnieje to z roku na rok, że od wyborów do następnych coś jest w stanie zmienić wspólnie z Radą Miasta to zyskiwałoby to na popularności. Przecież to praca społeczna...
Jak nie ma takich rad, to ludzie nawet nie wiedzą "czym to się je".

Niechętnie, ale sięgnę do przykładu miasta za miedzą.
W Gdyni nie ma progów. Rady mają wszystkie dzielnice (sic!)
I mimo wszystko jest to chyba lepsze rozwiązanie niż gdy ich nie ma.
Jest to edukacja samorządowa mieszkańców w myśl decentralizacji państwa do której wg. premiera czas wreszcie powrócić.

W Gdyni mieli frekwencję 7 % i i wg. gdańskich warunków nie było by tam żadnej rady Sad
Mimo to nie myślą tam o likwidacji rad osiedli tylko o tym jak przyciągnąć więcej ludzi do takiej aktywności lokalnej
http://www.gdynia.pl/napisali_o_nas/76_41617.html

cytat: Władze miasta, w związku z bardzo niską frekwencją, rozważają w przyszłości reformę rad dzielnic, która dałaby im większe możliwości realnego działania.

(...)Rozmowa z Michałem Guciem, wiceprezydentem Gdyni.
- Dlaczego frekwencja w wyborach do rad dzielnic była tak niska?
- Myślę, że nałożyło się tu kilka zjawisk. W całym kraju obserwujemy ogólne zniechęcenie do uczestnictwa w polityce. Przekłada się to niestety także na politykę lokalną. Na niską frekwencję wpływ mogła mieć także dysproporcja między kampanią do niedawnych wyborów samorządowych, a kampanią prowadzoną przez kandydatów na radnych dzielnic.
- Czy niska frekwencja nie okazała się ona jednak porażką gdyńskiej demokracji?
- Na pewno wyniki wyborów są dla nas sygnałem, iż pomyśleć trzeba nad nowymi rozwiązaniami, które zwiększą w przyszłości zainteresowanie mieszkańców miasta wyborami. Będziemy edukować gdynian i zwiększać ich wiedzę na temat roli rad dzielnic. Być może zreformujemy także same rady. W końcu są oni bardzo ważnym elementem lokalnej samorządności. Stanowią ogniwo łączące władzę samorządową z mieszkańcami miasta.


I w tym momencie zazdroszczę mieszkańcom Gdyni Sad
A nie cierpię tego, i nie toleruję nachalnej "propagandy sukcesu" tamtego miasta.
Ale tu chylę czoła przed ich prosamorządową postawą.

Przecież to czy 15%,10% czy 5% frekwencji to dużo jest kwestią umowną.
Ustawa daje w tej sprawie samorządom wolną rękę.

Może dobrym pomysłem byłoby znieść lub znacznie obnizyć w Gdańsku procent wymaganych podpisów a zachowac próg frekwencyjny?
Jeśli oczywiście jest on tak ważny w tym wypadku, bo w przypadku innych wyborów w Polsce nie.

Może to jest pomysł???

Myślę, że jeśli ludzie nie będą widzieli lokalnej samorządności i możliwości wpływu na swoje otoczenie to z roku na rok będzie z frekwencją coraz gorzej.
To widac na przestrzeni lat.
Ostatnie wybory były wyjątkowe, ale tylko dlatego, że miały charakter plebiscytu. Kolejne będą z coraz mniejszą frekwencją. Mogę się o to założyć.

I pojawiać się będą pytania po co nam Senat, Sejm po co rady miast. I pojawią się postulaty rządów silnej ręki, która zaprowadzi porządek. I skończy się demokracja...
Brrrr. Obym się mylił Smile

Tradycyjnie pozwolę sobie umieścić fragmenty naszej dyskusji na oliwskim forum.

Pozdrawiam serdecznie


Często wypory uzupełniające np. do Senatu nie przekraczają 10%. I senatorowie są wybierani Kwasny


I jeszcze suplement


Cytat:
Pozwoliłem sobie przygotować zestawienie, jak nasze miasto wygląda na tle innych dużych ośrodków w Polsce.
Jest bardzo źle.

Nie tylko w porównaniu do "europejskiej" Gdyni, ale Krakowa, Wrocławia, Poznania, Sczecina czy Łodzi. Tam nie ma progów!
U nas jest nagorzej.
Najmniej lokalnej demokracji Sad
I to w mieście które kojarzy się z walką o wolnośc i demokrację.

Polecam zestwienie:

http://gdansk-oliwa.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=165929#165929

Oraz głosy mieszkańców Oliwy w tym wątku.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 1:34    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Villaoliva Super Nic dodac,nic ujac.Oby to przynioslo jakis pozytywny skutek
6277224
XANDRA 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Nie Lis 18, 2007 19:22
Posty: 575
Skąd: OLIWA--JELITKOWO,UL.GOSPODY

PostWysłany: Śro Lut 06, 2008 3:31    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Zycze powodzenia-- dla przykladu--wiem za to nic nie pomoze ale.....

LONDON-- KANADA -- 360 000 mieszkancow,
Brak progow wyborczych, kazdy glos jest wysluchany
Jedna rada miasta .--xandra Kwasny Kwasny
Gdynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 24, 2007 12:48
Posty: 84

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 13:06    Temat postu: Re: Brak progów wyborczych w dużych ośrodkach

villaoliva napisał:
Okazuje się, że nie tylko Gdynia i jej mieszkańcy mają dobrze Zły
Przejedźmy po innych dużych miastach....

Poznań - brak progów wyborczych (zastanawiają się nad 5%)

Wrocław - brak progów wyborczych

Łódź - brak progów wyborczych

Kraków - brak progów wyborczych

Szczecin - brak progów wyborczych

więcej o Samorządy pomocnicze w Poznaniu Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku

Płakać się chce. Na tym tle Gdańsk wypada najgorzej.
Mieszkańcy mają się nie "wtrącać" Crying or Very sad

Oby to przekonało Goreckiego i jego komisję.
Super argument. Gratuluję
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 23:58    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Dziękuję za liczne przybycie. Very Happy

Mam nadzieję, że spotkamy się za tydzień z pełnymi listami i zaczniemy dokładne liczenie ile już mamy zebrane a ile zostało jeszcze do zebrania...

Wśród przybyłych był również były Radny Gdańska Pan Janusz Kasprowicz, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z podobnej (nie udanej) inicjatywy przed laty.
Warto przypomnieć, że podczas ostatniej swojej kadencji Pan Kasprowicz lansował zrobienie z ul. Wita Stwosza w Oliwie czteropasmowej "autostrady". Shocked

Cytat:
Trzy plany Oliwy były do uchwalenia. Aż dwa powinniśmy zakwestionować: Oliwę - centrum i Oliwę - rejon Ceynowy.
Pamiętam ponad 30-letnią dyskusję, mniej lub bardziej publiczną: jak zagospodarować niewielki skwerek, zwany Placem Inwalidów. Rzut beretem wzdłuż i w poprzek, może 1500 mkw., a taka niezgoda. To jednak absolutnie centralny punkt Oliwy, przy głównej ulicy Opata J.Rybińskiego, vis'a vis głównego wejścia do Parku... nie w pięć, nie w dziewięć zamykający niedokończoną ulicę Wita Stwosza. I o to chodzi: czy sfinalizować zamysł komunikacyjny projektantów Wita Stwosza, czy spełnić oczekiwania grupy lobbującej za ustawieniem tam jarmarcznych kramów ? Za i przeciw jest dużo argumentów. Mam jednak wrażenie, że wygrały te, których jest mniej. I jednocześnie te, które nie sprzyjają rozwojowi dzielnicy.(...)
przy dzisiejszych technologiach wyobrażam sobie w tym miejscu węzeł, który pozwoli wykorzystać 4-pasmową Wita Stwosza i odciąży pełną chronionych zabytków architektury w ulicy Polanki. I bardzo chciałem, byśmy spojrzeli na Oliwę z punktu widzenia dzisiejszych potrzeb, możliwości i perspektyw.


Zainteresowanych tematem i osobą byłego radnego odsyłam na stronę Pana Janusza.


Spotykamy się 18 lutego o godz.19 w "białej" szkole Smile


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 0:19    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Autostrada Wita Stwosza.....pozostawie to bez komentarza.
6277224
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 0:47    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Może dlatego takie pomysły, że Pan Kasprowicz mieszka w dzielnicy VII Dwór (jest taka).

Tu są opisane jego perypetie związane z mieszkaniem w tamtej dzielnicy
Radny, co sięga po cudze

Nie wiem jak się ostatecznie sprawa skończyła.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 1:03    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Aaa...VII Dwor,to dlatego byloby bylemu na szczescie panu radnemu obojetne,nawet gdyby mialaby powstac np.autostrada Kaprow. Zły Ciekawe,czy ten pan ma jeszcze gdzie grillowac?Zainteresowala mnie ta historia.Czy wizja czteropasmowki Wita Stwosza byla jedynym tematem poruszanym przez ww pana na dzisiejszym spotkaniu?
6277224
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 1:07    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Dla przypomnienia dla tych co zbieraja podpisy: mapka dzielnicy Oliwa i spis ulic. Idea

Arrow lista ulic Oliwy

Podpisywać się mogą tylko osoby zameldowane na terenie Oliwy w dzisiejszych granicach Exclamation



oliwa mapa.jpg

oliwa mapa.jpg



_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 1:09    Temat postu: Re: Rada Oliwy

fobcia napisał:
Czy wizja czteropasmowki Wita Stwosza byla jedynym tematem poruszanym przez ww pana na dzisiejszym spotkaniu?

W ogóle się nie pochwalił tą wizją. Jest na jego stronie internetowej podlinkowanej wyżej.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 1:20    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Jaka szkoda.Teraz dzieki mapce widze dokladniej skad ta jego troska o ul.Polanki.
6277224
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 49 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47, 48, 49    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama