portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Rada Oliwy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rada Oliwy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy Rada Oliwy jest potrzebna?
Tak
82%
 82%  [ 80 ]
Nie
11%
 11%  [ 11 ]
nie jestem z Oliwy
6%
 6%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 97
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 22:03    Temat postu: Re: Rada Oliwy

ddajcie-nam&catid=1:aktualnosci&Itemid=10" target="_blank" rel="nofollow" class="postlink">Oddajcie nam Oliwę na Przymorzu!
Cytat:
Mieszkańcy ulic: Arkońskiej, Krzywoustego czy Beniowskiego zazwyczaj mówią, że mieszkają w Oliwie. Pojawił się pomysł rzeczywistego połączenia Przymorza Małego z Oliwą. Tak jak to było 22 lata temu.
Cytat:
Warto przypomnieć, że politycy podzielili Gdańsk "pod siebie", nie uwzględniając aspektów historycznych czy więzi społecznych. Podzielono Gdańsk tak, by poszczególne osiedla i dzielnice łatwiej było łączyć w miarę równe liczebnie okręgi wyborcze w wyborach lokalnych. Mamy na to dowody!

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
grysia69 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 54
Dołączył: Pon Mar 14, 2011 18:34
Posty: 373
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 23:48    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Politycy swoje, historia swoje, życie swoje, a rzeczywistość jest jeszcze inna. Przymorze należy do okręgu historycznego Oliwa. Kiedyś było osiedlem mieszkaniowym w dzielnicy Oliwa. Ja całe życie mieszkam na Przymorzu, najpierw na Lumumby, teraz na Kołobrzeskiej i zawsze na pytanie, gdzie mieszkasz odpowiadam, że w Oliwie na Przymorzu (ja nawet nie mówię, że jestem z Gdańska). Tak mnie w dzieciństwie nauczyła mama i tak mi zostało.
Nie mam żadnego wpływu na to, co tam sobie uchwalą radni i jak administracyjnie podzielą miasto, dla mnie Oliwa zawsze będzie od gór do morza. To wszystko pocysterska ziemia. Przymorze to tylko wielkie osiedle mieszkaniowe w starej dzielnicy. Tak czy siak, ja jestem z Oliwy.
Gargamel 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Mar 18, 2010 20:06
Posty: 205
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 10:51    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Dla mnie Gdańsk to ten Główny i jakieś okoliczne osiedla. Jak mówię gdzie mieszkam, to nie w Gdańsku lecz w Oliwie. Przymorze jest oddzielną dzielnicą za torami. Przymorze to Przymorze. Czy Lumumby to była obecna Jagiellońska?
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 20:26    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Gargamel napisał:
Czy Lumumby to była obecna Jagiellońska?
tak, proszę Gargamela Jagiellońska to była Lumumby
2489015
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 9:12    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Oto przykład zachowania miejskich radnych.

Mirosław Zdanowicz (PO) mówi wprost do społeczniczki z Oliwy o przyczynach powstania i znaczeniu Rad Osiedli.

Okazuje się, że nie mają żadnego znaczenia Idea

Jak to Komisję Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Gdańska nie interesuje ochrona środowiska
Cytat:
członkowie komisji wydawali się nie być zainteresowani wysłuchaniem pytań i wątpliwości społeczników, co dawali znać swoim zachowaniem w trakcie wystąpienia wiceprzewodniczącej rady, dr Zofii Pomirskiej. Lecz to, co zdarzyło się po zakończeniu jej przemowy, można uznać za kuriozum.

W bardzo emocjonalnych słowach Mirosław Zdanowicz, szef Komisji Sportu i Turystyki, radny PO, od 12 lat w Radzie Miasta Gdańska, wyraził zdanie, że głos rad dzielnic i osiedli nie ma wpływu na decyzje miasta, bo to „oni je podejmują”. Z tonacji wypowiedzi radnego przebijało jawne lekceważenie społeczników, którzy swój wolny czas i zapał poświęcają sprawom publicznym. Dowiedzieliśmy się, że rady powstały, aby obywatele nie składali swoich skarg do Biura Rozwoju Miasta, ale kierowali je do radnych osiedlowych. Są więc od czarnej roboty, od rządzenia są lepsi – radni miasta. I to oni mają ostatnie słowo. (materiał filmowy poniżej)


Arrow http://www.youtube.com/watch?v=e4RNrJ5aiEM

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl


Ostatnio zmieniony przez villaoliva dnia Sat Feb 22, 2014 11:13, liczba edycji: 1
grysia69 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 54
Dołączył: Pon Mar 14, 2011 18:34
Posty: 373
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 10:29    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Gargamel napisał:
Dla mnie Gdańsk to ten Główny i jakieś okoliczne osiedla. Jak mówię gdzie mieszkam, to nie w Gdańsku lecz w Oliwie. Przymorze jest oddzielną dzielnicą za torami. Przymorze to Przymorze. Czy Lumumby to była obecna Jagiellońska?

Tak, Lumumby to obecna Jagiellońska, ale tak sobie myślę, że to nie ma żadnego znaczenia. Ja sobie mogę mieszkać w Papua Nowej Gwinei.
Ważne jest to, z czym się człowiek identyfikuje. Kocham Oliwę jak wariatka. To jest moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi. Cała reszta jest nie ważna.
boxlpio 
   

VIP


Wiek: 58
Dołączył: Pon Wrz 10, 2007 22:31
Posty: 1006
Skąd: Oliwa-Karpacka. Obecnie Os. Kolorowe w Gdańsku.

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 19:42    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Bezmyślność ludzka nie zna granic:

http://www.dawnaoliwa.pl/opisy/lasyoliwskie/dolinaswiezejwody.html

_________________
Aleksander Humboldt: ”Jest tylko jedna Oliwa na ziemi”.
www.DawnaOliwa.pl
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 20:17    Temat postu: Re: Rada Oliwy

cytat:
Zapamiętajmy nazwiska osób z tej komisji, by przy najbliższych wyborach do Rady Miasta Gdańska pokazać im czerwoną kartkę. Zasługują na nią!!!

Ale to już będzie za póżno...
Dlaczego nie powołacie np. Inicjatywa dla Oliwy – i zebrać jak największą ilość sympatyków i przedstawić inną propozycję.
Obrona nic nie da , trzeba atakować – inicjować, proponować... nie poddawać się.
A przecież jak widzę jest was tutaj tak wielu...kochających OLIWE.

Moja OLIWA - twoje miejsce tu na ziemi.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 18:04    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Rada Osiedla Oliwa zaprasza na warsztaty artystyczne.
W programiem.in:
- Decoupage

- Gipsoryt grafika

- Odlewy gipsowe z gliny

- Eko-lampy

- Ceramika

Start 25 lutego o godzinie 17. Zapraszamy!

Zajęcia odbędą się w Radzie Osiedla Oliwa przyul. Opata Jacka Rybińskiego 10

Zostań artystą! Bezpłatne warsztaty



Warsztaty_Artystyczne_2014.jpg

Warsztaty_Artystyczne_2014.jpg



_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 22:22    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Trójmiasta na II Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych pt. „Niezłomni, a nie wyklęci!” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rady Oliwy, który odbędzie 1 marca 2014r. w Gdańsku ul. Cystersów 13

II Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych



turniej_ciemny_a3.jpg

turniej_ciemny_a3.jpg



_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 18:43    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Czemu nie ma na stronie dyżuru na jutro, kto będzie?
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 20:14    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Widzę, że już jest
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
jezus4x4 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 18, 2009 20:51
Posty: 52
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 19:21    Temat postu: Re: Rada Oliwy

villaoliva napisał:
Oto przykład zachowania miejskich radnych.

Mirosław Zdanowicz (PO) mówi wprost do społeczniczki z Oliwy o przyczynach powstania i znaczeniu Rad Osiedli.

Okazuje się, że nie mają żadnego znaczenia Idea

Jak to Komisję Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Gdańska nie interesuje ochrona środowiska
Cytat:
członkowie komisji wydawali się nie być zainteresowani wysłuchaniem pytań i wątpliwości społeczników, co dawali znać swoim zachowaniem w trakcie wystąpienia wiceprzewodniczącej rady, dr Zofii Pomirskiej. Lecz to, co zdarzyło się po zakończeniu jej przemowy, można uznać za kuriozum.

W bardzo emocjonalnych słowach Mirosław Zdanowicz, szef Komisji Sportu i Turystyki, radny PO, od 12 lat w Radzie Miasta Gdańska, wyraził zdanie, że głos rad dzielnic i osiedli nie ma wpływu na decyzje miasta, bo to „oni je podejmują”. Z tonacji wypowiedzi radnego przebijało jawne lekceważenie społeczników, którzy swój wolny czas i zapał poświęcają sprawom publicznym. Dowiedzieliśmy się, że rady powstały, aby obywatele nie składali swoich skarg do Biura Rozwoju Miasta, ale kierowali je do radnych osiedlowych. Są więc od czarnej roboty, od rządzenia są lepsi – radni miasta. I to oni mają ostatnie słowo. (materiał filmowy poniżej)


Arrow http://www.youtube.com/watch?v=e4RNrJ5aiEM


Dlaczego nikt nie wsadził tego na stronę trójmiasto.pl Shocked Shocked Shocked
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 19:30    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Poszło do wszystkich mediów. A kto wstawił to wstawił ....
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:41    Temat postu: Re: Rada Oliwy

Zwijanie społeczeństwa obywatelskiego
Cytat:
Przedstawiciele kilkunastu rad dzielnic zrzeszeni w Stowarzyszeniu Forum Rad Dzielnic z ubolewaniem przyjęli ostateczną treść znowelizowanych statutów gdańskich dzielnic, przyjętych przez Radę Miasta Gdańska w dniu 24 kwietnia 2014 r.
Cytat:
Taki kierunek zmian z całą pewnością nie przyczyni się do wzrostu zainteresowania mieszkańców problemami dzielnicowymi i nie pozwoli na lepsze wykorzystanie ogromnego potencjału drzemiącego w lokalnych społecznościach. W związku z tym należy dobitnie stwierdzić, że nowe statuty jednostek pomocniczych nie wpiszą się pozytywnie w proces rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Gdańsku.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Odpowiedz do tematu Strona 46 z 49 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama