portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 15:16    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Ja się zastanawiam czy mieszkańcy chcą deptaku z Opata Rybińskiego i Starego Rynku? Jak sądzicie?
Rozładowac korki to jedno, ale wykluczyć ruch to drugie.

No i wygląda na to, że radna przedwcześnie ogłosiła te plany. ZDiZ nie chce udzielać żadnych informacji na ten temat.

Jak odkorkować starą Oliwę?

Cytat:
Co zrobić, żeby odkorkować starą Oliwę? Jak spowodować, żeby kierowcy jadący w kierunku ul. Spacerowej nie stali w kilkukilometrowych korkach, a ściany zabytkowych oliwskich kamienic nie pękały od hałasu i nie były zanieczyszczane spalinami?

Odpowiedź można znaleźć w studium koncepcyjnym rozwiązań komunikacyjnych dla Oliwy i Osowej, przygotowanym przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Jego założenia przedstawiła nam Małgorzata Chmiel, przewodnicząca Komisji Rozwoju Przestrzennego w Radzie Miasta Gdańska.

- Wszyscy wiemy, że jedynym skutecznym rozwiązaniem problemów byłoby wybudowanie tak zwanej ulicy Nowej Spacerowej, która przechodziłaby tunelem pod Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym - snuje plany Małgorzata Chmiel. - Ale to melodia przyszłości, zwłaszcza dziś, w dobie kryzysu. Trzeba więc szukać rozwiązań doraźnych, bardziej realnych.

Planiści z ZDiZ przedstawili trzy takie rozwiązania.
Jeden z wariantów zakłada wyłączenie z ruchu ul. Opata Rybińskiego i Starego Rynku Oliwskiego oraz skierowanie ruchu miejskiego na ulice Spacerową, Opacką i Grunwaldzką.
- W tym celu proponuje się poszerzyć ulicę Opacką do dwóch jezdni. Kosztem parku, bo cmentarz, wpisany do rejestru zabytków, nie może być zawężony - mówi Chmiel.
W wariancie drugim proponuje się pozostawić ul. Opacką jako jednokierunkową, a do tego "dorzucić" jednokierunkową ul. Czyżewskiego w kierunku Spacerowej.

- Żadne z tych rozwiązań nie powoduje wyprowadzenia ruchu tranzytowego z ulicy Opata Rybińskiego. Dzięki temu odciążona byłaby stara Oliwa, jak również korki do Osowej byłyby mniejsze. Na ulicy Stary Rynek Oliwski powinna pozostać tylko komunikacja zbiorowa, rowerowa i piesi. Zapewniłoby to, oprócz ochrony starych pięknych domów, odpowiednie otoczenie parku oliwskiego - uważa Małgorzata Chmiel.

Jej zdaniem, najlepszy jest wariant trzeci, zakładający wybudowanie tzw. ul. Nowej Opackiej, pomiędzy terenami AWFiS i Telewizji Gdańsk.
- Ten wariant polega na wykorzystaniu istniejącego dojazdu z Czyżewskiego do siedziby telewizji, za cmentarzem. Dalej biegłaby do alei Grunwaldzkiej, z wlotem za stacją benzynową. Nowa Opacka przejęłaby ruch z ulicy Opata Rybińskiego. Oczywiście trzeba by poszerzyć odcinek ulicy Czyżewskiego do Nowej Opackiej - zwraca uwagę Chmiel.

W wariancie tym przewiduje się, jak zauważa radna, zamianę istniejącej ul. Opackiej w ciąg pieszo-rowerowy. Pozwala to wyeliminować ruch tranzytowy ze starej Oliwy i odsunąć go od parku oliwskiego. Umożliwia też stworzenie dogodnego dojazdu i zaplecza parkingowego dla ruchu turystycznego do katedry oliwskiej i cmentarza.

Małgorzata Chmiel uważa, że choć Nową Opacką trzeba byłoby wpisać do Wieloletniego Planu
Inwestycyjnego Gdańska, to nie jest powiedziane, że z rozpoczęciem jej budowy trzeba byłoby czekać do zakończenia inwestycji związanych z Euro 2012.
- Najpierw któryś z wariantów musiałby uzyskać akceptację prezydenta Pawła Adamowicza oraz konserwatora zabytków. Później można by rozpocząć szukanie pieniędzy - kończy radna.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Leszczyna 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Sty 11, 2007 14:56
Posty: 443
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 15:50    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Cytat:

Dzięki temu odciążona byłaby stara Oliwa

Na ulicy Stary Rynek Oliwski powinna pozostać tylko komunikacja zbiorowa, rowerowa i piesi.

W wariancie tym przewiduje się, jak zauważa radna, zamianę istniejącej ul. Opackiej w ciąg pieszo-rowerowy.


Deptakomania.
Deptaki robi sobie ten, kogo stać na wyłączenie z użytku kilometrów ulic i przeznaczenie ich na cele rozrywkowo-turystyczne.
Wyżej pisałam już, co sądzę na ten temat.
Będziemy chodzić, chodzić, chodzić... Deptać, spacerować - od Grunwaldzkiej do młyna i po Opackiej... A wokół banki, banki, banki...Zawsze można przystanąć i spojrzeć przez szybę do banku...
Mieszkam w Oliwie całe życie i nie zauważyłam u nas w Oliwie jakiejś manii deptania. Po Starym Rynku między bankami i nielicznymi sklepami przemykają po zakupy i różne sprawy oliwianie. Chcemy spacerować całą szerokością tych ulic? Wzgląd na turystów? Jasne, już nie mogę słuchać o 1,5 mln turystów odwiedzających nas... Odwiedzają nas od czerwca do września. A my tu mieszkamy!!! Na co dzień. To nasza dzielnica, nasze sprawy, nasze ulice, nasze samochody i potrzeby!!! Chodzimy nie tylko pod Katedrę, gdzie wedle abpa musi być czysto i pięknie. Chodzimy i jeździmy po Orkana, Zaciszu (wiecie, jaka tam jest "jezdnia"?), Kasprowicza (znacie tam chodniki?), po Bytowskiej, Husa, Kaprów, Wita Stwosza, Tatrzańskiej, Poczty Gdańskiej, a nawet może po Flisackiej! Tam chcemy chodniki i nawierzchnie. Tak. Do deptania. I do jeżdżenia autem.
1,5 mln turystów w parę miesięcy? A nas - ile jest? Licząc, że każdego dnia korzysta nas ze Starej Oliwy jakieś ponad 10 tys. osób, to mnożąc to przez 365 dni w roku jest nas około 4 mln drepczących co dzień po Oliwie tubylców. Upominam się o nas . Nie o turystów!!! Arcybiskup o turystach, Urząd Miejski o turystach... A my???
Poza tym - co to znaczy, że "odciążona byłaby Stara Oliwa"? Ja rozumiem tylko tyle, że odciążona byłaby linia Rybińskiego/Stary Rynek, a to, przepraszam bardzo, nie jest cała Stara Oliwa! A co w zamian? Dociążenie zabytkowej uliczki Orkana? I okolic? Ale mi wizja ratunkowa!
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:05    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Ja mam propozycję i prośbę by wszyscy biorący udział w tej dyskusji wysłali maila ze swoimi wypowiedziami i zaproszeniem na nasze forum do radnej Małgorzaty Chmiel.

m.chmiel@gdansk.gda.pl

Radna Chmiel udziela się w tym temacie http://www.osowa.com/index.cgi?action=01show&idn=6518&kind=23 (komentarze na dole strony) i w wielu innych na stronie Osowy.
Może warto jej przypomnieć, że my też istniejemy i mamy jakieś oczekiwania.
Bo jak widzę, to konsultuje się kolejny raz tę sprawę tylko mieszkańcami Osowy.

Nic o nas bez nas Idea Napiszecie?

Osowa ma 9 840 mieszkańców a Oliwa 19 824.
Chyba jest to trochę glosów wyborczych ...

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Leszczyna 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Sty 11, 2007 14:56
Posty: 443
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:20    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

villaoliva napisał:

Osowa ma 9 840 mieszkańców a Oliwa 19 824.
Chyba jest to trochę glosów wyborczych ...

O, to jak widzę, walnęłam się o 100% w moim powyższym rachunku. Liczyłam 10 tys. ludzi razy 365 dni... Laughing
Czyli jest nas ponad 7 mln osobo/dni... Wink
Zrobimy, co się da.
Cóż, wiadomo, skąd radna liczy na ponowny wybór. Przecież już nie z Oliwy Hyhy
TomekZOliwy 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 12, 2008 9:40
Posty: 63
Skąd: Oliwy

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:24    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Moje przemyślenia:

1. Przedstawione 3 koncepcje działań tymczasowych nie są dla nas, ale dla poprawy wizerunku radnych w Osowej - widać tam mogą liczyć na więcej glosów. Przy okazji jestem ciekaw, czy p. Radna troszczy się z taką samą siłą o los pieszych, starszych osób w Oliwie (chodniki), co o drogi w Osowej.

2. Wyłączenie ulicy Opata jest wpisane wg mnie aby zmusić kierowców do korzystania z pięknej Nowej Opackiej - wydłużenie drogi np do Wrzeszcza czy Przymorza plus korki na Grunwaldzkiej.
Ale Polak potrafi, więc zamknijmy mu też Stary Rynek, bo inaczej korek przeniesie się na Polanki, Westerplatte itd.
A ja, jako mieszkaniec Oliwy aby dotrzeć do mojej poczty po paczkę musze iść pieszo, albo jechać Derdowskiego, Grunwaldzka, Nowa Opacka, Czyżewskiego, Cystersów - to jest super....

Znamienne, że w wariancie docelowym nikt nie wspomina o wyłączniu tych dróg. A te piękne frazesy o ratowaniu parku... czy zabytkowych domów. No cóż mieszkasz w centrum Oliwy - nie możesz używać samochodu. I nie dotyczy to tylko mieszkańców Opata i Starego Rynku, ale okolicznych ulic także.

3. Ku pamięci radnych i decydentów troszkę filozofii na podsumowanie: "Biednego nie stać na tanie rozwiązania".
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:25    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

A niespełna rok temu było tak.

Arrow "Nowa Opacka" jednak w głowach rządzących.
Jezdnia w oliwskim parku???


Cytat:
Biuro Rozwoju Gdańska zapowiada twarde weto. - Nie ma mowy o takim rozwiązaniu, park i cmentarz znajdują się pod ochroną konserwatora zabytków - twierdzi Małgorzata Momont z BRG.

- Nie zakładałabym od razu, że to niemożliwe - mówi nieoficjalnie jeden z radnych PO. - O ile zmiana granic cmentarza jest bardzo kontrowersyjna, to w przypadku parku mogłoby być łatwiej. Bo przecież dzięki takiej decyzji, po drugiej strony parku zyskalibyśmy niesamowicie atrakcyjną przestrzeń, przykład dobrej rewitalizacji. Dlatego warto będzie dokładnie przestudiować analizę ZDiZ.



I historia powraca. Ktoś liczy na krótką pamięć?

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl


Ostatnio zmieniony przez villaoliva dnia Wed Apr 01, 2009 16:30, liczba edycji: 1
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:28    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

TomekZOliwy napisał:
Przedstawione 3 koncepcje działań tymczasowych nie są dla nas, ale dla poprawy wizerunku radnych w Osowej

Też takie odniosłem wrażenie gdy dowiedziałem się, że ZDiZ nie chce się wypowiadać w sprawie a wręcz są niezadowoleni nagłosnieniem jeszcze nie skończonych "koncepcji".

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
TomekZOliwy 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 12, 2008 9:40
Posty: 63
Skąd: Oliwy

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:32    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Leszczyna napisał:

Cóż, wiadomo, skąd radna liczy na ponowny wybór. Przecież już nie z Oliwy Hyhy


OKRĘG WYBORCZY NR 6 - Przymorze Małe, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa.

W obecnej kadencji p. Małgorzata Chmiel uzyskała 7214 głosów, postali radni tego okręgu w granicach 1949-2932.

Poniżej dane o ilości mieszkańców w naszym okręgu (09.2008 - za gis.gdansk.pl)
Oliwa 18 401
Osowa 12 195
Przymorze Małe 15 554
Żabianka - Wejhera - Jelitkowo 19 165
VII Dwór 3955


Ostatnio zmieniony przez TomekZOliwy dnia Wed Apr 01, 2009 16:38, liczba edycji: 1
TomekZOliwy 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 12, 2008 9:40
Posty: 63
Skąd: Oliwy

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:34    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

villaoliva napisał:

Też takie odniosłem wrażenie gdy dowiedziałem się, że ZDiZ nie chce się wypowiadać w sprawie a wręcz są niezadowoleni nagłosnieniem jeszcze nie skończonych "koncepcji".

Pewnie projektant pojechał za moją publiczną (na tym forum) namową na ulicę Orkana Smile


Ostatnio zmieniony przez TomekZOliwy dnia Wed Apr 01, 2009 16:39, liczba edycji: 1
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:36    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

TomekZOliwy napisał:
Pewnie projektant pojechał za moją namową na ulicę Orkana


A nie stać go było na bilet wcześniej?

TomekZOliwy napisał:

"Opracowanie analizy poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnic Oliwa i Osowa w Gdańsku”
Cena ofertowa: 341.600,00 zł brutto.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Leszczyna 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Sty 11, 2007 14:56
Posty: 443
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 16:43    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

TomekZOliwy napisał:
OKRĘG WYBORCZY NR 6 - Przymorze Małe, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa.

W obecnej kadencji p. Małgorzata Chmiel uzyskała 7214 głosów, postali radni tego okręgu w granicach 1949-2932.

Racja! Mój błąd! Wynika to z tego, że Radna kojarzyła mi się z przeciwnikami w Oliwie, a z działalnością dla Osowej i jakoś to rozdzieliłam. Ja Ją wyparłam ze swej oliwskiej świadomości, a Ona chyba wypiera teraz nas...
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 18:33    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Napisałem do Pani Chmiel

Cytat:
Szanowna Pani
Jako pani wyborca przypominam pani obietnicę zawartą w ulotce wyborczej:

http://ii.forum.mojeosiedle.pl/d9/a4/chmiel2_680.jpg

Cytat:
Chcę doprowadzić do remontu starych, zabytkowych ulic brukowanych, np. ul. Kaprów, ul. Orkana.


Zachęcam was do przypomnienia obietnic wyborczych pani radnej.


To ulotka znaleziona w mojej skrzynce w 2006.


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Leszczyna 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Sty 11, 2007 14:56
Posty: 443
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2009 20:22    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

"Szczęśliwie w przyszłym roku zostanie on zbudowany."
On - czyli ośrodek zdrowia.
W przyszłym roku, czyli miało to być w 2007 r.
Czyli od dwóch lat nie zauważyłam, że w Oliwie jest nowa przychodnia?! Zdziwiony
Villa, Ty tak specjalnie w prima aprilis? Rotfl

No i nie narzekaj - miał być remont Orkana - to będzie! Z bruku na autostradę! Jeszcze Ci mało? Mr. Green
Tumann 
   

Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Nie Wrz 28, 2008 11:44
Posty: 29
Skąd: probówki?

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:42    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

... a na Kaprów dalej można sobie zęby powybijać Mr. Green zarówno na bruku, jak i chodnikach ...
Obserwowałem ostatnio jakis remont sieci wodociągowej na Kaprów (w okolicy komisariatu), rozcięto asfaltowy (!!!cóż za pomysł!!!) chodnik, przez kilka dni stała woda, ktoś się tam krecił, potem na kilka dni dziury zasypano piaskiem (nikt się na całe szczęście po nocy nie zabił) i "zalano" ubytki nowym asfaltem. O walorach estetycznych z uwagi na okres przedświąteczny pozwolę sobie nie pisać Niepewny
Taka mnie naszła refleksja ..., czy ktoś swoją głową bierze odpowiedzialność za odbiór takich prac???

_________________
Tuman - syn wiatru i kurzu.
Olivianin 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 09, 2008 21:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Oliva

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:49    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Chciałbym nadmienić, że radna Chmiel w swojej ulotce wyborczej bardzo mija się z prawdą. Pisze, że jako matka wie jak ważna jest pomoc dla młodzieży trenującej w KS Olivia...niestety nigdy dzieci Oliwy nie miały przyjemności poznać jej jako matki pomagającej...poznały ją w zupełnie innych okolicznościach przyrody, jaką osobę, której nie można zaufać i liczyć na jakąkolwiek pomoc...
Ulotka wyborcza przyjmie wszystko Crying or Very sad
Odpowiedz do tematu Strona 10 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama