portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
boxlpio 
   

VIP


Wiek: 58
Dołączył: Pon Wrz 10, 2007 22:31
Posty: 1006
Skąd: Oliwa-Karpacka. Obecnie Os. Kolorowe w Gdańsku.

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:00    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Mój postulat Very Happy .
Każde rozwiązanie przeprowadzające ciężki ruch kołowy w okolicy zabytkowych budynków Oliwy będzie złe dla tych budowli Crying or Very sad .

_________________
Aleksander Humboldt: ”Jest tylko jedna Oliwa na ziemi”.
www.DawnaOliwa.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 2:26    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Mnie zastanawia, dlaczego o przyszłości Oliwy mają się wypowiadać mieszkańcy Osowy.
Przecież oni będą tylko tą drogą jeździć. A cała rewolucja z tym związana ma dotknąć właśnie Oliwę a nie Osowę.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:36    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

No to chyba mieszkańcy Osowy "załatwili" nam tunel pod Pachołkiem Evil or Very Mad

Trasa Kaszubska bez Osowej

Cytat:
Mieszkańcy gdańskiej Osowej dopięli swego. Tzw. Trasa Kaszubska, czyli droga ekspresowa łącząca Trójmiasto z Lęborkiem będzie zaczynała się na gdyńskiej Dąbrowie, a nie w Wysokiej, tak jak dotychczas planowano.

Trasa Kaszubska to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji na Pomorzu i równocześnie jedna z najbardziej potrzebnych. Według pierwotnych planów miała być przedłużeniem ul. Spacerowej w Gdańsku i dalej, przez Chwaszczyno biec do Lęborka.

Od początku przeciw temu projektowi byli znani z obywatelskich protestów mieszkańcy Osowej. Droga miała bowiem przebiegać północnym skrajem dzielnicy, na granicy pomiędzy zabudowaniami a lasem. I to właśnie ten las, a nie protesty były powodem zmiany koncepcji przebiegu trasy. Już w zeszłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła studium zakładające możliwość odgięcia trasy w Chwaszczynie w stronę Gdyni i włączenie jej do obwodnicy istniejącym węzłem z ul. Chwarznieńską. Decyzja już zapadła.

- Las w Osowej jest częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - mówi dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA Franciszek Rogowicz. - To skomplikowałoby procedury budowlane. Dlatego włączenie Trasy Kaszubskiej w Dąbrowie jest już pewne. Cały czas analizowane są natomiast konkretne warianty przebiegu drogi w Gdyni - mówi Rogowicz.

W praktyce to rozwiązanie oznacza przebudowę na bezkolizyjną trasę istniejący odcinek ul. Chwarznieńskiej, pomiędzy obwodnicą a Polifarbem. Jednym z wariantów jest np. budowa estakady nad istniejącą ulicą.

Zmiana przebiegu Trasy Kaszubskiej może jednak obrócić się przeciwko mieszkańcom Osowej. Jej "miejską" częścią miała być zmodernizowana ul. Spacerowa wraz z tunelem pod Pachołkiem. Gdańsk już postanowił, że do 2012 miejski ring (jego częścią będzie istniejąca obwodnica, projektowana obwodnica południowa i Trasa Sucharskiego) na północy utworzony zostanie z pominięciem Spacerowej - przez poszerzoną ul. Słowackiego. Michał Tusk, Gazeta Wyborcza

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Gdynka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 24, 2007 12:48
Posty: 84

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 13:39    Temat postu: Do dwóch razy sztuka?

ZDiZ ogłosił drugi przetarg na przygotowanie analizy. Na pierwszy nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 17:14    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Czyli przesunie się rewolucja drogowa w Oliwie przygotowywana dla kierowców z Osowy. Rolling Eyes
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 22:37    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 23:50    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Zagrożone miejsca.


cment3.JPG

cment3.JPG





cment2.JPG

cment2.JPG





cment1.JPG

cment1.JPG



_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 9:08    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

oskaras napisał:
Pomyśl o mieszkających przy ul. np Stary Rynek Oliwski, mieliby by cicho a latem mogli by otworzyć okno i nie było by spalin Smile

dla mnie też ważniejsi żywi. Aczkolwiek całe to przedsięwzięcie jest przerażające i koszty masakryczne.
Z drugiej strony zyskali by mieszkańcy nie tylko ze Starego Rynku i Opata Rybińskiego ale również Polanek i sąsiednich uliczek gdzie ruch drastyczni by zmalał.... rozmarzyłam się........ Rolling Eyes
2489015
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 10:23    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

A nie lepiej myśleć od razu o śmiałych pomysłach takich jak tunel?

Bo tą metodą przeniesiemy tylko ruch z jednej części Oliwy do drugiej.
I to w okolicy dwóch szkół Idea

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 12:57    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

pewnie że tunel, w każdym cywilizowanym kraju pewnie tak by to zostało rozwiązane ale czy my jestesmy krajem cywilizowanym? Wstyd
Ale pamietam jak miał powstac zamiast promu tunel w N.Porcie skończyło się tylko na gadaniu.
2489015
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 13:13    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Właśnie nie. Idea
Będzie Tunel w ramach Trasy Sucharskiego.
Arrow http://pl.wikipedia.org/wiki/Trasa_Sucharskiego

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 13:18    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

wiesz co dla mnie temat tylko ruszyl ze wzgledu na stadion, gdyby jednak stadionu nie bylo to zaloze sie ze rowniez ta trasa nadal by pozostala jako nic nie znaczacy plan. Oby sie udalo tym razem.
2489015
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 13:25    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Mylisz się. Wszystko zostało zapięte jeszcze przed ogłoszeniem, że Polska i Ukraina będą gospodarzami Euro 2012.

Była wielka akcja i protesty. Chciano odsunąć w czasie te inwestycję. Niektórzy twierdzili, że to zemsta PIS na PO.

Cytat:
W grudniu 2006 Gazeta Wyborcza opublikowała informacje, że projekt został wykreślony z rządowej listy projektów współfinansowanych przez Unię Europejską, przez co budowa stanęła pod znakiem zapytania. O powrót na tzw. listę indykatywną w Ministerstwie Gospodarki Morskiej zabiegało większość polityków województwa pomorskiego. Inwestycja została przywrócona na listę decyzją posiedzenia Rady Ministrów z dnia 3 stycznia 2007[


3 stycznia 2007...

Decyzja o Euro 2012 zapadła w Cardiff 18 kwietnia 2007.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 13:33    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

wiesz co ja tylko pamiętam że jak mialam lat -naście to sie o tym mówilo teraz mam lat -dzieści i sprawa nadal tylko na papierku a ja na Stogi albo przez Śródmieście albo promem. Planów raczej wszyscy mają dość i wszystkich interesuje namacalny efekt.
2489015
Zorro 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Maj 05, 2008 18:39
Posty: 68
Skąd: Oliwa, Polanki

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 22:06    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

galaxy napisał:
oskaras napisał:
Pomyśl o mieszkających przy ul. np Stary Rynek Oliwski, mieliby by cicho a latem mogli by otworzyć okno i nie było by spalin Smile

dla mnie też ważniejsi żywi.

A macie tam groby swoich bliskich? Pewnie nie. Przepraszam za wyrażenie - inaczej byście ćwierkali.

Jestem "nieżywy" bez mojej Prababci, babci, dziadka jednego i drugiego.

Moi najbilższi leżą "poza zasięgiem asfaltu".

galaxy napisał:
Z drugiej strony zyskali by mieszkańcy nie tylko ze Starego Rynku i Opata Rybińskiego ale również Polanek i sąsiednich uliczek gdzie ruch drastyczni by zmalał.... rozmarzyłam się........ Rolling Eyes

Tunel. Reszta to zbrodnia.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama