portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Andrzejes 
   

Nowy na forum


Wiek: 83
Dołączył: Czw Maj 29, 2008 17:50
Posty: 4
Skąd: Wrzeszcz,wcześniej Oliwa

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 0:01    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

O rozwiązaniach komunikacji w Oliwie pisałem dnia 29 maja 2008/str 6/.Po wyrzuceniu ruchu tranzytowego z Osowy i zamknięciu przejazdu przy młynie/otwarty tylko dla ruchu komunikacji miejskiej/ ilość samochodów w centrum Oliwy radykalnie się zmniejszy. Nikt Polankami nie będzie jeździł do Osowy i Sopotu.
Zrobienie deptaka uważam za niecelowe. Mieszkańcy chodzą chodnikami/są dość szerokie/ a turyści dlaczego mieli by chodzić od Grunwaldzkiej do rogu Polanek, co na tym odcinku jest do oglądania.Jak przyjadą do Oliwy , to autobusy i sam. osobowe staną na parkingach/przy parku,przy katedrze,na Cystersów/. A tam powinni właśnie dojechać ulicą Opata Rybińskiego.
Ruch w Oliwie byłby tylko dla mieszkańców i turystów a to byłoby do wytrzymania.
A propos Kaprów, to nie rozumiem dlaczego policja nie żąda naprawy ulicy, tylko niszczy samochody kupione za naszą krwawicę .
TomekZOliwy 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 12, 2008 9:40
Posty: 63
Skąd: Oliwy

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 8:32    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Andrzejes napisał:
... zamknięciu przejazdu przy młynie/otwarty tylko dla ruchu komunikacji miejskiej/ ilość samochodów w centrum Oliwy radykalnie się zmniejszy. Nikt Polankami nie będzie jeździł do Osowy i Sopotu.

Nie dodałeś, że przy młynie powinien być wybudowany stacjonarny posterunek SM, inaczej nikt by się znakami nie przejął.

Andrzejes napisał:
.
Zrobienie deptaka uważam za niecelowe. Mieszkańcy chodzą chodnikami/są dość szerokie/ a turyści dlaczego mieli by chodzić od Grunwaldzkiej do rogu Polanek, co na tym odcinku jest do oglądania.Jak przyjadą do Oliwy , to autobusy i sam. osobowe staną na parkingach/przy parku,przy katedrze,na Cystersów/. A tam powinni właśnie dojechać ulicą Opata Rybińskiego.

O jakich parkinagach wspominasz ? Na dziś są one zapełnione, a po promocji zrewitalizowanej Oliwy autokary stały by w korku, aby znaleźć miejsce Smile
TomekZOliwy 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Paź 12, 2008 9:40
Posty: 63
Skąd: Oliwy

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 8:40    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Przy okazji ciągle pojawiającego się pomysłu uczynienia z Opata i Starego Rynku deptaka poszukuję atrakcji turystycznych, dla których szeroki strumień turystów by tamtędy miał spacerować.
Pomijając fakt konieczności dojścia do Parku, Katedry, Pachołka czy ZOO.
olifka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lip 01, 2009 19:07
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 19:18    Temat postu: A dopuszczacie inne punkty widzenia?

Jakoś nie przepadam za korkami i kierowcami z Osowy osiągającymi nocne rekordy prędkości na Opata Rybińskiego. I nie przeszkadza mi mały spacer na pocztę, na której i tak będę musiał zaczekać wieki, aby się dostać wreszcie do okienka. Po prostu uważam, że deptak to dobry pomysł...
Oktawiusz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Maj 02, 2009 22:11
Posty: 89
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 20:24    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

jeszcze pewnie przy tym deptaku widzial bys kawiarenki, restauracje, małą architekture i duzo zieleni ? Super
...... to tak jak ja z tym ze pogodziłem sie z faktem ze bedzie tam autostrada a do okola same banki, kredyty i moze jakis sex shop Hyhy
olifka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lip 01, 2009 19:07
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:11    Temat postu: A ja uparcie myślę, że może być lepiej

Zieleni jest dużo, choć tej nigdy za wiele. Banki właśnie likwidują oddziały i w przyszłości dwa razy się zastanowią, zanim ponownie przesadzą z liczbą placówek (agencje ING to już w ogóle osobna historia - polecam). Sex shop na Opata Rybińskiego - tu nie do przecenienia są wpływy naszego Arcybiskupa - wystarczy spojrzeć, co się stało niedawno przed Katedrą. A autostrada niech sobie przebiega pięknym nowym tunelem.
Oktawiusz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Maj 02, 2009 22:11
Posty: 89
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 17:40    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

zieleni moze i jest duzo ale to raczej w parku, przy samej ulicy jest raptem pare drzew a mi chodzi o nieco mniejsze gabarytowo krzewy ktore z poziomu spacerowicza byly by widoczne i cieszyly oko ....obecnie to w oliwie glownie mozna podziwiac przepelnione smietniki, ktore czasami znajduja sie niemal na srodku chodnika a o "zapachach" z nich nie wspomne, czasami jak sie przejdzie obok takiego smietnika to kreci sie w glowie jakby tubke butaprenu sie nawdychalo Zdegustowany
Krisch 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Cze 29, 2010 11:18
Posty: 2
Skąd: Rumia/Gdynia Chylonia

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 11:31    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Witajcie,
Sorry, że odbiegnę trochę od tematu, ale mam pytanie. Muszę być jutro na konkretną godzinę w Gdańsku na Czyżewskiego, a nie za bardzo mogę się zwolnić z pracy szybciej. Ile trzeba liczyć czasu na przejazd Spacerową od obwodnicy do skrzyżowania z Opacką w Oliwie około godziny 17 ? Chodzi mi o to czy są duże korki itp.

Post powstał w wątku "remonty dróg"
villa
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 11:33    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Jakieś 10 minut.
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
kumkwak 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Kwi 24, 2007 10:15
Posty: 18
Skąd: Zaspa, Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 21:45    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

villaoliva napisał:
Jakieś 10 minut.


a to ciekawe...
jeżdżę codziennie spacerową ok godz 17 i nigdy nie udało mi się przejechać tego odcinka w 10 minut. korek robi się czasami już od zjazdu z obwodnicy , ale najczęściej od leśniczówki. Mimo że to tylko kawałek do skrzyżowania o które pytano , jedzie się tam całą wieczność Smile
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 22:04    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Teraz w wakacje również???
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Racibo 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Kwi 15, 2008 0:55
Posty: 51
Skąd: Prapolańskiej Oliwy

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 14:21    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Kalkulator w łapę i liczymy:

odległość Obwodnica - Opacka - 5,6 km
średnia prędkość w środy przed godziną 17 wg http://mapa.targeo.pl/bie%C5%BC%C4%85ca%20sytuacja%20na%20drogach%20-%20korki%20Gda%C5%84sk,21,18.52658,54.4182?traffic to:
na odcinku 2,8 km - 50 km/h czyli ok 3 minut 20 sekund
na odcinku 1,4 km - 25 km/h czyli ok 3 minut 20 sekund
na odcinku 1,4 km - 10 km/h czyli ok 8 minut 25 sekund
---------------------------------------------------------------------
razem w dół jedzie się około 15 minut

A googlomapsy szacuja, bez uwzględnienia korków, że ten odcinek pokonamy w 5 minut
tomuuu 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Mar 26, 2010 14:23
Posty: 42
Skąd: Oliwa/Gdynia

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:59    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Racibo - na GoogleMapsach to bym tak nie polegał, jak ze 2 razy szukałem w Trójmieście konkretnego obiektu, to się okazywało, że ich oznaczenie na GM było, delikatnie mówiąc, lekko odbiegające od tego, gdzie obiekty te były faktycznie położone.

kumkwak napisał:
korek robi się czasami już od zjazdu z obwodnicy , ale najczęściej od leśniczówki.

Dziwisz się? Było zrobić po całości - od skrzyżowania Starego Rynku z Opackę do samej góry, do CH Osowa dwupasmową, to by korków nie było. Miejsca nie ma? Jest. Wystarczyło poszerzyć nieco, i te 2-3 domki na dole, koło Kościerskiej (obok zjazdu do Zoo) po prostu zburzyć, dając ludziom inne lokale - i zrobić szeroką, wygodną drogę, która faktycznie by ruch rozładowała. A tak - rozwałka była nie wiem ile, z rok czasu, a i tak pożytku z tego niewiele. Co to jest - 1 pas z poboczem? Wystarczy, że się 1 rzecz rozkraczy, albo ktoś się wlecze - i wszyscy stoją. Dodatkowo - światła przy zjeździe do zoo i przy skręcie ze Spacerowej w Opacką (koło stawu) też nie pomogły.

Ja to opiszę obrazowo - jak czasami (pracuję we Wrzeszczu) jadę do CH Osowa na zakupy, to bardziej mi się opłaca SKM do Redłowa, stamtąd na Karwiny i darmową linią stamtąd do CH, niż zjechać tramwajem do Oliwy i z pętli wsiąść w 807 (też darmowy) do CH. Czemu? Właśnie przez tempo jazdy na Spacerowej + korki od samego dołu, od pętli.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 22:43    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

aaa
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 22:51    Temat postu: Re: Poprawa skomunikowania Oliwy i Osowy - "Nowa Opacka" ???

Jak odkorkować Spacerową

Cytat:
Oto kilka wypowiedzi które powstały na forum osowa.com :

ALBERCIK - W tak tragicznej sytuacji komunikacyjnej, ulicy Spacerowej, rozwiązanie w postaci poszerzenia, przebudowy węzłów w Osowie i Oliwie, to proces tak czasochłonny, a przy tym tak paraliżujący ruch, że nawet nie chcę o tym myśleć.
Moim zdaniem ! Jedynym, najszybszym i nieparaliżującym ruchu rozwiązaniem jest :
wybudowanie "nowej spacerowej". 2 pasma z węzła Owczarnia, przez Kościerską, Bytowską z wylotem np. w Polanki na wysokości LO V.
Po zakończeniu inwestycji można skierować ruch Oliwa - Osowa jedną dwupasmówką, a Osowa , Oliwa drugą.
Argumenty n/t wycinki drzew jakoś do mnie nie przemawiają. Do poszerzenia obecnej spacerowej, też będzie trzeba "mocno ciąć".
Myślę, że to jest radykalne, ale najszybsze i najmniej skomplikowane rozwiązanie.
Biorąc pod uwagę, że ewentualna budowa odbywałaby się całkowicie niezależnie od obecnego ruchu, inwestycja mogłaby przebiegać znacznie szybciej, i niezakłócałaby dodatkowo, obecnej, tragicznej już sytuacji komunikacyjnej.
Ponadto, rozwiązanie takie pociągałoby za sobą najmniejszą ingerencję w obecny stan drogowy.
Od strony Osowy, praktycznie bez zmian (jedynie przeorganizowanie ruchu), zaś od strony Oliwy jedynym „wąskim gardłem” byłoby rozwiązanie wlotu na Polanki. Ale jest tam trochę miejsca i można to rozwiązać.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Odpowiedz do tematu Strona 11 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama