portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - szukam znajomych/rodziny » Forum » Urodzeni w Oliwie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Urodzeni w Oliwie

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
polanka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Kwi 06, 2008 18:15
Posty: 2

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 18:42    Temat postu: Urodzeni w Oliwie

Witam ,przypadkowo odwiedziłam stronę o Oliwie i jestem pod wielkim wrażeniem ,szczególnie zauroczyły mnie zdjęcia Starej Oliwy.Urodziłam się w Oliwie na ul Polanki ,moi rodzice przyjechali po wojnie z poznańskiego i zamieszkali w uroczym miejscu ,pachnącym lipami .Dzieci całymi dniami bawiły się na łąkach i w lesie.Nigdy nie zapomnę zimowych kuligów ,letnich wypraw na jagody i grzyby,zabaw w podchody,huśtawek na drzewach.Spędziłam wspaniałe dzieciństwo w mojej kochanj Oliwie i chociaż teraz mieszkam na Morenie to gdybym miała możliwość wróciłabym do ukochanego domku w ciągu jednego dnia.Ciekawa jestem czy Ktoś z Państwa urodził się w Oliwie?
rosen 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lut 04, 2008 23:57
Posty: 123
Skąd: olivaer rosengasse

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 20:55    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Witaj Polanko!
Z tego co wiem to większość forumowiczów urodziła się w Oliwie. Częśc nadal tu mieszka, a część wywiało (jak się zapewne przekonasz) nieraz bardzo daleko.
Ja co prawda urodziłem się w szpitalu na kilinicznej Wink Ale pierwsze 17 lat swojego życia spędziłem w czerwonym domku przy przychodni na piastowskiej. Wspomnienia mam bardzo podobne, mimo że to mniej urokliwy kawałek Oliwy (dziś administracyjnie to już Przymorze Małe) - miałem ogromny ogród z mnóstwem owoców i hamakiem pod orzechem , przepastne piwnice i obszerny strych oraz - jak należy -spiżarnie obok kuchni - prawdziwy dom z duszą. Moje dzieciństwo to poranki w kinie delfin, zdjęcia na wężu w parku, konkurs zręcznościowe pod wodospadem, wiosenne wagary w lasach oliwskich.
Do Oliwy miałem taki ogromny sentyment, że w końcu tu wróciłem (czego i tobie życzę) i od 4 miesięcy mieszkam niedaleko twoich rodzinnych polanek i - wierz mi - ani trochę nie żałuje. To najlepsze miejsce do mieszkania pod słońcem.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 22:32    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Polanko, ja żyję od urodzenia w Oliwie, ale również przyszedłem na świat w "bocianim gnieździe" Very Happy
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 10:26    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Z opowiadan mamy wiem, ze pewnego kwietniowego, czwartkowego wieczoru byla z ojcem w kinie Delfin i w czasie seansu stwierdzila, ze bedzie rodzic. Ojciec polecial po wujka, ktory mieszkal niedaleko, a ten zawiozl mame na motorze do szpitala w Sopocie zaraz za granicami Oliwy. Po nastepnej godzince bylem juz na swiecie. Mieszkalem w starej Oliwie 21 lat, 3 miesiace i 8 dni.
Grzechnik Janusz 
   

VIP


Dołączył: Śro Paź 04, 2006 11:07
Posty: 839

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:45    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

W tym szpitalu co ty sie urodziles , to i ja przyszlem na swiat , w 1955 r.
Tam urodzilo sie nie wiele dzieciaköw , jak sie nie myle to tylko okolo 1500 . Te dzieciaki co sie tam urodzily , to nazwiska ich wisza w Sopocie w domu Question Nie pamietam jak sie on nazywal , ale wiem ze tam wyciagalem metryke urodzenia .
W Oliwie mieszkalem 25 lat . CALE DZIECINSTWO SPEDZILEM W LESIE ; NAD JEZIORAMI I PLAZA.



Jelitkowo..jpg

Jelitkowo..jpg


Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:51    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

W Uzedzie Miasta u s.p. Pani Manowieckiej. Tez tam zalatwialem papiery. Tak miedzy nami chcial bym dostac kopie tej listy.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:52    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Może tak zrobić zrzutę i kupic to miejsce gdzie się urodziliście Smile

Villa Hochwasser

Ostatnio chyba 12 milionów chcieli. Cena z braku chętnych jest obniżana Idea

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:57    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Kurcze, nie mam drobnych Kwasny Co sie tam teraz znajduje Question Kiedys bylo jakies sanatorium dla gruzlikow Shocked
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:57    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

fritzek z FDG napisał:
Podsyłam linki do zdjęć Hochwasser wykonanych przez p. Jacka Konopackiego, mieszkańca tego miejsca w latach 1946-1954.
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/Stawowie_Hospicjum?authkey=nxofWT5zDeM
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/StawowieWidokiZWieYPaAcowej?authkey=A6WXT3faG70
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/ParkStawowieWSopocie?authkey=bSo5xsOm86U
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/Stawowie_NaturaICzOwiek?authkey=1-kXB7J0Jvk
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/Spotkanie?authkey=AIfSD3qhA-0
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/KapliczkaMatkiBoskiejFatimskiej?authkey=AO4aDpQgfas
http://picasaweb.google.com/Jacek.Konopacki/WnTrzePaAcuNaStawowiu?authkey=3tcLNFT7h8E

Jest co oglądać Very Happy


Polecam Exclamation

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:00    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Od kilku lat budynek stoi pusty i jest wystawiony na sprzedaż przez właściciela czyli Pomorski Urząd Marszałkowski.

O villi na stronach FDG.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:10    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Villa! Serdeczne dzieki!!! Janusz, wyglada na to, ze mielismy wielkie szczescie i zaszczyt urodzic sie w tak pieknie polozonej i pieknej budowli.
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:26    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

A ja przypadkiem przyszlam na swiat w szpitalu redlowskim.Rodzice byli na weselu w Sopocie,kiedy ja nagle zapragnelam dolaczyc do imprezy LaughingA w latach siedemdziesiatych nie bylo mozliwosci rodzenia w Sopocie,bo pewnie przyszlabym tez na swiat w tej pieknej willi.A tak jestem dziewczyna z Oliwy urodzona w Gdyni Smile Cale zycie mieszkalam w Oliwie,mialam 2 letnia przygode z Morena KwasnyW zeszlym roku los wywial mnie na wyspy,ale wiecie,ze wroce Smile
6277224
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 13:04    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Znalazlem karte mojego wypisu ze szpitala. Przepraszam za jej stan, za pare dni skonczy 49 lat. Co do uwagi na niej zamieszczonej, bylem i jestem zdrowy.


scan0001.jpg

scan0001.jpg


Grzechnik Janusz 
   

VIP


Dołączył: Śro Paź 04, 2006 11:07
Posty: 839

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 13:57    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

Fajnie przy lesie , a pataszki spiewaly, to slyszalem Hi,hi, hi. Laughing
Leszczyna 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Czw Sty 11, 2007 14:56
Posty: 443
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 16:02    Temat postu: Re: Urodzeni w Oliwie

No to niedługo będziemy tu obchodzić czyjeś urodziny Rolling Eyes
A tak przy okazji to z trudem jestem sobie w stanie wyobrazić kobietę właśnie mającą rodzić, a jadącą motorem po Grunwaldzkiej...

I ja też urodzona w Oliwie (choć w Bocianim Gnieździe Wink ): Na Orkana dwa domy dalej od Villi O. Widok dzieciństwa to wille i ogrody na skrzyżowaniu Orkana i Grottgera.

Co zaś do Bocianiego Gniazda (czyli Szpitala na Klinicznej), to ciekawi mnie ówczesna proporcja urodzeń tam do narodzin w domach. Bo szpital zaczął działalność w 1912 r., a w mojej przedwojennej gdańskiej rodzinie dzieci rodziły się we własnym domu w Langfuhr, i to jeszcze po wojnie, a nie w szpitalu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama