portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Kwietna i okolice
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kwietna i okolice

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
emilijan 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 29, 2008 0:24
Posty: 13
Skąd: Gdańsk -Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 0:09    Temat postu: Oświećcie mnie w sprawie Kwietnej

Witam,
myślicie że jest szansa na oświetlenie jeśli by pokrzyczeć o Kwietnej? Latarnie są przez kawałek drogi, do dworku a dalej ciemny las... Dlaczego, przecież tą drogą dochodzi się do Bytowskiej i wyżej ,tam mieszka koło 50 osób...Można co prawda iść na około, obok zoo ale tam też praktycznie nie ma oświetlenia.O co chodzi... raz że mieszkają tam ludzie, dwa że to miejsce gdzie odbywa sie dużo imprez,na prawdę nie opłaca sie postawić kilku latarni?

pozdrawiam
Emi
oskaras 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Nie Gru 17, 2006 23:28
Posty: 530
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 11:44    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Jakiś czas temu złozyłem zapytanie do Zarządu Dróg i Zieleni o możliwość zwiększenia bezpieczeństwa na leśnym odcinku ulicy Kwietnej.
Moje zapytanie dotyczyło możliwości spowolnienia ruchu na tym odcinku oraz mozliwości budowy chodnika.
W odpowiedzi napisano:

Cytat:
Dotyczy: poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Kwietnej w Gdańsku – Oliwie



W nawiązaniu do Pana wniosku z dnia O1.O5.2OO8, dotyczącego sprawy określonej powyżej, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku informuje, że propozycja Pana dotycząca zastosowania elementów spowalniających ruch drogowy została przekazana do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku w celu rozpatrzenia według kompetencji.

Jednocześnie informujemy Pana, że możliwość budowy chodnika na tym odcinku ul. Kwietnej, była przez tutejszy Zarząd już rozpatrywana. Realizacja jego musi być poprzedzona regulacją stanu prawnego terenów przyległych do pasa drogowego ulicy, budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Powyższy zakres robót, możliwy jest jedynie w procesie inwestycyjnym w oparciu o obowiązujące procedury W.P.I.

W związku z powyższym, tutejszy Zarząd wystąpi ponownie ze stosownym wnioskiem o umieszczenie tego zadania w kolejnej edycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.





Zastępca Dyrektora

Mieczysław Kotłowski
emilijan 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 29, 2008 0:24
Posty: 13
Skąd: Gdańsk -Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 13:35    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

oooo... fajnie ,tzn odpowiedz brzmi jak naciągana obietnica na najbliższe stulecie ale dobrze że to zgłosiłeś...jak już pełen pakiet to może i pomarzyć o ścieżce rowerowej?Miejsce na rekreacje kuszące jak dla mnie Wink
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 16:45    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Sprawa wydaje sie byc bardzo prosta. Czesc domow i mieszkan na ul. Kwietnej jest pewnie prywatna, wiec za budowe np. chodnikow i. t. d. musza placic ich wlasciciele, ktorzy nie zgodza sie na jakie kolwiek inwestycje. Dlatego tez zagospodarowanie Kwietnej, jak i innych ulic, to niestety sprawa dla przyszlych pokolen.
emilijan 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 29, 2008 0:24
Posty: 13
Skąd: Gdańsk -Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 17:02    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Moment... na odcinku o którym mówię,jest jeden dom,do którego faktycznie"dochodzą" latarnie,dalej nie ma zabudowań,dopiero na Bytowskiej ...jacy właściciele Twoim zdaniem, odpowiadają za tą ulicę... bo się zgubiłam...
emilijan 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 29, 2008 0:24
Posty: 13
Skąd: Gdańsk -Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 17:11    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

no dobra nie jeden ,przeszperałam zdjęcia ,ale one są skupione na początku drogi dalej,nic sie nie dzieje,i to niby kwestia mieszkańców tych domów żeby cała ulica była zadbana,coś to nie brzmi dobrze...
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 17:18    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Nie wziolem poprawki, ze chodzi Ci o odcinek niezabudowany Kwietnej. W tym wypadku nie powinno byc problemu z oswietleniem. Moge jednak sie zalozyc, ze osoby odpowiedzialne znajda cos, by ta inwestycja nie doszla do skutku np. wymiane powojennej instalacji elektrycznej na calej ulicy, by ten nowy kawalek wytrzymal obciazenie, lub cos podobnego. Taka inwestycja wymaga jednak zgody prywatnych posiadaczy ziemi przed swoimi domami i kolo sie zamyka.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 17:26    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Radek to co jest przed płotem posesji należy do miasta. Chodniki nie sa prywatne Idea
A chodniki i jezdnia w zeszłym roku została od nowa ułożona na odcinku od Starego Rynku do skrzyżowania ze Świerkową.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 18:48    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Przylapales mnie na innym toku myslenia. Lata duzo robia... Tutaj wlasciciel domu odpowiada czesciowo za chodnik i ulice. Przekonalem sie o tym na moich rozwiedzonych tesciach, ktorzy po niezapowiedzianej przebudowie ulicy wraz z sasiadami zostali zaproszeni do kasy. Wymagane od nich koszta przebudowy obnizyl jedynie sad, poniewaz przebudowa zostala przeprowadzona bez zgody mieszkancow.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 19:01    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

W Oliwie właściciel ma obowiązek dbać o czystość chodnika przed posesją. Odśnieżać itp. Za nieodśnieżenie grożą mandaty od Straży Miejskiej.

A chodnik można sobie wybudowac samemu. Na wielu ulicach tak ludzie robią gdy miasto przez lata zapomina o obowiązku dokończenia urbanizacji danej ulicy.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Eiblin 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Sty 29, 2008 22:46
Posty: 54
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 22:48    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Oświetlenie Kwietnej grr Kwasny. Myślę, że by to dobrze nie wpływało na miejscową faunę Sad. Ciemności czy też brak chodnika da się przeżyć... ja tak chodzę dzień w dzień przez 22 lata i nie narzekam. W końcu to jest w zasadzie las, a w pobliskim łęgu gniazduje wiele różnych chronionych i rzadkich gatunków ptaków. Jakby miały tam jeszcze przez całą noc światło to by zgupiały Mad. Moim zdanie brak oświetlenia to jeszcze nic. Mnie najbardziej wkurza chamstwo ludzi !! Myślę tu o wjeżdżaniu do Doliny Czystej Wody samochodami Mad Mad Mad. Jeśli mnie pamięć nie myli, to zgodnie z Ustawą o lasach nie wolno jeździć po drogach leśnych. Poza tym, ludzie tam przebywający palą ogniska, wynosząc przy tym drewno z lasu, śmiecąc i tłukąc butelki. To dopiero okropność. Nie rozumiem tych ludzi, jakby nie mogli zostawić samochodów koło Dworu Oliwskiego, a śmieci po sobie zabierać !! Jak tak dalej pójdzie to nie będzie gdzie usiąść, bo łąka będzie rozjechana przez samochody (degradacja tamtejszej roślinności i erozja gleby). Co więcej gdzie usiąść ? Na śmieciach Zalamany. Pozdrawiam Wszystkich Smile.
5835802
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 22:55    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Następnym razem wezwij Straż Miejską.
Tak robią ludzie w cywilizowanych krajach i mają porządek.
Nie ma się co wstydzić. Idea

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 15:58    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Arrow Na ul. Kwietnej piesi nadal ryzykują życiem

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
rosen 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lut 04, 2008 23:57
Posty: 123
Skąd: olivaer rosengasse

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 21:32    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

Czuje się zasadniczo pocieszony - wypadki śmiertelne na Kwietnej zdarzają się statystycznie co 3 lata. Ja bardzo niechętnie tamtędy chodzę, kierowcy śmigają zdecydowanie za szybko. Chodnik byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. Ale biorąc pod uwagę urzędniczą retorykę, nieprędko się go zapewne doczekamy.
Olivianin 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 09, 2008 21:57
Posty: 160
Skąd: Gdańsk Oliva

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 20:32    Temat postu: Re: Kwietna i okolice

27 czerwca na Kwietną dojedzie Telewizja Gdańsk. Będzie to akcja związana ze zbieraniem podpisów pod wnioskiem o powołanie rady dzielnicy. Ale jeśli zapukają do Ciebie...powiedz co Cię boli Surprised
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama