portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rlz
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 21:54    Temat postu: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Witam, czy ktos dysponuje planem zagospodarowania przestrzennego Gdańska dokladnie chodzi mi o nasza dzielnice (oliwa xP) a jeszcze dokladniej o ulice grunwaldzka...
Chris 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 09, 2004 19:56
Posty: 949
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 0:08    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

jest pewnie gdzies na stronie UM. A co chcesz dokladnie wiedziec? Moze bede mogl pomoc Smile
rlz
Gość





PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 15:19    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Chcialem sie dowiedziec czy maja zamiar cos zrobic z tymi budynkami (ktore sa do wyburzenia juz od prawie 30 lat a nawet i wiecej) przy al.Grunwaldzkiej (stoja po prawej stronie (jesli sie patrzy w strone wrzeszcza) za stacja w strone sopotu (numery 580 itd...)). Cos slyszalem o jakiejs linii trolejbusowej ktora mialaby isc do ul.Derdowskiego ulica Grunwaldzka czyli przy tych domach... A ten plan probowalem znalezc ale niestety nie moge go znalezc...
dzieki za chec pomocy
Chris 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 09, 2004 19:56
Posty: 949
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 09, 2006 18:17    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

jezeli chodzi o trolejbusy, to linia miala biec Niepodlegosci (w Sopocie) > Grunwaldzka az do petli autobusowej przy petli tramwajowej. Nie slyszalem o zadnych rozgalezieniach na tym odcinku. Zreszta plan ten zostal odrzucony (zawieszony?) niestety przez wojewode ze wzgledu na jakies tam przepisy. O ile sie nie myle, to chodzilo o jakis tam zapis nt braku konkurencji miedzy przewoznikami ZKM Gdansk i ZKM Gdynia ?!?!
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 11:54    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

przydałby się jakiś dojazd środkiem komunikacji miejskiej od Kołobrzeskiej do Polanek....
2489015
nieoświecona
Gość





PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 0:34    Temat postu: przyszłość jest jasna?

Kochani, powiedzcie mi, czy to prawda,że planuje się odbudowę dawnej linii kolejowej biegnącej niegdyś nad ulicami Grunwaldzką, Wita Stwosza i Słowackiego? Szukałam jakichś planów na stronie urzędu, ale bezskutecznie...Mieszkam przy tzw "wale" na Strzyży i przeraża mnie myśl, że znajdę się między i tak już hałaśliwą ul. Chrzanowskiego a jakąś linią kolejową.
I drugie pytanie: od kilku miesięcy przy Chrzanowskiego stoją słupki oznaczające przystanki autobusowe, jednak autobusów jak dotąd nie widać . Czy ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawienia dla Oliwki
Chris 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 09, 2004 19:56
Posty: 949
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 15:15    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

^^ sa trzy wersje:

a) [najbardziej realna] - szybki tramwaj od Zaspy (to jeszcze w planach za Gierka bylo) na Morene do Bulonskiej lub dalej nasypem za obwodnice (rzadko sie o tym mowi)
b) [mniej realna, ale tez czasami sie cos wspomina] - odtworzenie linii kolejowej po starym nasypie, lecz z wzgledu na koszty sie ciagle odklada
c) [malo realne] budowa szybkiej drogi laczacej Zaspe z Morena.
nieoświecona
Gość





PostWysłany: Śro Sie 30, 2006 12:25    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Dzięki za informację.
Z tymi kosztami to nie jest takie nierealne, przecież teraz fundusze z unii można pozyskać itd. Ale mam nadzieję, że i tak nic z planów nie wyjdzie. Jeżeli kiedykolwiek zwiedzałeś moje okolice, to wiesz, że wymagałoby to kompletnej przebudowy wspomnianego odcinka, tudzież dewastacji super terenów spacerowych. Confused
Z drugiej strony jakoś się po tym mieście porzuszać trzeba i może takie połączenie zredukowałoby po części problem coraz bardziej zakorkowanej ul. Słowackiego...więc jak tu być egoistką?
Chris 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 09, 2004 19:56
Posty: 949
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 30, 2006 13:19    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

ja licze caly czas na kolej. Gdanskowi brakuje nowego wjazdu i to jest najwiekszy problem naszej aglomeracji. caly ruch leci albo z poludnia albo z polnocy. A co z tysiacami nowych osiedli na zachodzie Gdanska? Co z polaczeniem lotniska, Osowy? Po prostu ta kolej powinna byc juz dawno, ale jak znam zycie, pomysli sie krotkowrocznie i da sie szybki tramwaj.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 19:33    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Warto pilnować własnych spraw Idea
Bo potem może być za późno....

Informacja ze strony MójRadny.pl

Cytat:
3.03.2008 - Dyskusja publiczna mpzp Oliwa Górna rejon ul. Świerkowej

OGŁOSZENIE Prezydenta Miasta Gdańska o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717, zm.: z 2004 r. Nr 6, poz. 41. Nr 141, poz. 1492, z 2005 r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087) oraz uchwał Rady Miasta Gdańska przytoczonych poniżej, zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu następujących projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego:
(...)
3. Oliwa Górna rejon ul. Świerkowej
(uchwała nr LI/1754/06 RMG z dn. 25.05.2006 r. o przystąpieniu do sporządzenia planu, zmieniona uchwałą nr VIII/140/07 RMG z dn. 29.03.2007 r.)
obejmujący obszar ograniczony: od północy – ulicą Kwietną; od wschodu – ulicą Świerkową; od południa – lasem ochronnym; od zachodu – ogrodem działkowym „Leśnik” i lasem.

(...)

4. Oliwa Górna rejon ul. Zajęczej II
(uchwała nr VIII/148/07 RMG z dn. 29.03.2007 r. o przystąpieniu do sporządzenia planu)
obejmujący obszar ograniczony: od północy – ulicą Zajęczą; od wschodu – ulicą Czyżewskiego; od południa – terenami usługowymi; od zachodu – terenami zabudowy mieszkaniowej.

(...)

w dniach od 29 lutego 2008 do 31 marca 2008 r.
w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80–855 Gdańsk
w godz. od 9.00 do 15.00

(...)

Dyskusje publiczne nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami odbędą się w dniach:

1. Oliwa Górna rejon ul. Świerkowej 03.03.2008 r. 1700
7. Oliwa Górna rejon ul. Zajęczej II 17.03.2008 r. 1700

w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24.

(...)

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.
Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 kwietnia 2008 r.
Pisma należy kierować na adres :
Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80 –855 Gdańsk.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
rosen 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lut 04, 2008 23:57
Posty: 123
Skąd: olivaer rosengasse

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 20:11    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Ale w sensie, że co? Czy ktoś mi może przetłumaczyć na ludzką mowę co mi chcą pod nosem robić Evil or Very Mad Question pls
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 20:27    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

To trzeba sprawdzić osobiście.
Ew. złożyć prostest i wziąć udział w debacie.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
rajczek 
   

Bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Śro Lis 21, 2007 14:47
Posty: 30
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 21:09    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

rlz napisał:
Witam, czy ktos dysponuje planem zagospodarowania przestrzennego Gdańska dokladnie chodzi mi o nasza dzielnice (oliwa xP) a jeszcze dokladniej o ulice grunwaldzka...


Dostępne są tu: http://www.gdansk.pl/article.php?category=590&article=2018&history=

W szczególności
1043420
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 21:25    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

Z tej mapki nic nie musi wynikać.

Niepokoi mnie pozycja 0206.
Cytat:
0206 zmiana MPSZP Gdańsk-Oliwa, dotycząca rejonu Placu Inwalidów
- uchylony -



Mam nadzieję, że nie oznacza to powrotu do koncepcji przebicia Wita Stwosza do Parku i zrobienia tam wielkiego skrzyżowania. Evil or Very Mad

Będzie o co pytać Radną Chmiel na spotkaniu 10.
I o rezerwę parku na Opackiej sprzedaną developerowi również Idea

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Stary53 
   

Zaglądajacy


Wiek: 71
Dołączył: Czw Lut 21, 2008 14:31
Posty: 13
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 23:08    Temat postu: Re: Plany zagospodarowania przestrzennego - Oliwa

W latach 90-tych pojawił sie pomysł zabudowania Pl.Inwalidów.
Miał tam powstać pasaż handlowy.Komitet Obywatelski w Oliwie oglosił nawet konkurs na projekt tego pasażu .Wybrano najciekawszy projekt ale pózniej sprawa jakoś przycichła.
Może o to chodzi?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama