portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Psie odchody
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psie odchody

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy sprzatasz po swim psie?
Nigdy, bo po co
8%
 8%  [ 3 ]
Sprzątam
28%
 28%  [ 10 ]
Wychodzę z nim do lasu
8%
 8%  [ 3 ]
Nie mam psa
54%
 54%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 35
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
sp_adam 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Czw Maj 25, 2006 21:32
Posty: 14
Skąd: Zakoniczyn - Porębskiego

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 12:15    Temat postu: Re: Psie odchody

A ja jestem ciekaw, ile razy ci, którzy tak odważnie tutaj rzycają obraxliwymi słowami SAMI zwrócili GRZECZNIE uwagę właścicielowi psa, który narobił im pod domem? Bo może trzeba od tego zacząć? Poprosić sąsiada czy sąsiadkę, żeby uprzątnęli kupkę po swoim piesku? Żeby jak piesek nie wytrzyma i obsika klatkę schodową - wrócić do domu po szmatę i wytrzeć? A jesli reakcja będzie chamska - wezwać Straż Miejską, przecież od tego jest.
_________________
sp_adam
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 12:56    Temat postu: Psy górą !!!!!!!!

Ależ jad i nienawiść do zwierząt przewija się w Waszych postach. A nie przeszkadzają Wam bardziej ludzkie brudy - zasikane klatki schodowe, pety, pobite butelki na ulicach, opakowania po jogurtach, kefirach, rozbite butelki po piwie i wódzie, śmigające plastikowe siatki, żygi po pijakach, etc ??? W porównaniu z tym pieski są bardzo ekologiczne. Zastanówcie się !!!!!
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:05    Temat postu: Re: Psie odchody

Grzegorz ten post akurat dotyczy tematu wyłącznie psich odchodów bo sorki alę wolę wejść w plastikową butelkę niż w psie g.... nie znaczy to że popieram śmietnik który robią ludzie, nienawidzę tego tak samo, ale może cholera właściciele czworonogów zaczną wreszcie trochę myśleć???? Mam już dość skrobania z moich butów, butów dzieci, kół wózka, ubrań dzieciaków odchodów zwierząt. Do wiadomości wszystkich : KOCHAM BARDZO WSZYSTKIE ZWIERZACZKI. Nie wylewam tu jadu na zwierzaki które wiadomo że gdzieś muszą załatwiać potrzeby fizjologiczne tylko na NIESPRZĄTAJĄCYCH właścicieli.
2489015
Anna-Maria 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Maj 10, 2006 19:30
Posty: 299
Skąd: Wrzeszcz (dawniej Oliwa)

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 17:27    Temat postu: Re: Psy górą !!!!!!!!

Grzegorz Drzycimski napisał:
..... rozbite butelki po piwie i wódzie, śmigające plastikowe siatki, żygi po pijakach, etc ??? W porównaniu z tym pieski są bardzo ekologiczne. Zastanówcie się !!!!!


Zastanowiłam się!!!
Szczególnie ekologiczne jest psie gówno wniesione na butach do własnego mieszkania. Może ty tak lubisz, ja i moja rodzina nie bardzo. Zaczęliśmy już twierdzić, że miłośnicy psów - to miłośnicy gówna i brudu!!! Jakoś nie pozwalają na to, aby ich ukochany pupil załatwiał się w ich pokoju, kuchni lub na wycieraczce. Ale komuś narobić to jest OK! Mentalność Kalego.
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 17:43    Temat postu: Re: Psie odchody

Kto każe Ci chodzić po trawnikach !! Szanuj zieleń boś nie jeleń. Mimo wszystko nie zauważyłem psich kup na trotuarach i jezdniach, wtedy bym podzielał Twoje zdanie. Rozumiem, że ludzkie odpady są dla Ciebie do przyjęcia, a tylko psy i ich właściciele to brudasy. Wolisz pijaczków z podwórka z flaszkami i rzygowinami niż Panią emerytkę z tym potwornym przeszkadzającym, koszmarnym pieskiem ??? Gratuluję wyboru. Psy do azylów, miasto dla ludzi wolnych od piesków.
Anna-Maria 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Maj 10, 2006 19:30
Posty: 299
Skąd: Wrzeszcz (dawniej Oliwa)

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 19:58    Temat postu: do p. Drzycimskiego

Nie chodzę po trawnikach, a Tobie proponuję spacer ul. Politechniczną, Traugutta, uliczkami koło Politechniki, Parkiem.... ze wzrokiem utkwionym w chodnik, a nie w chmury. Co do "ludzkich odpadów" - to nie widziałam człowieka załatwiającego się na chodniku, ale może masz inne doświadczenie.
Mieszkam w szeregowcu. Prawie co rano, ok. 4.00 - 5.00, sąsiadka wypuszcza ujadającego przyjaciela na dwór, bo jej przeszkadza spać. Ona śpi dalej, okoliczni mieszkańcy mają przymusową pobudkę. I nie jest to staruszka - emerytka lecz pani ok. 40. Emerytki potrafią dbać o swoje pieski.
Inni mieszkańcy idąc co rano do piekarni wyprowadzają przy okazji pieski. Ja idąc do piekarni muszę uważać, aby nie wejść na minę. Widziałam w parku dzieci, uczące się chodzić, które na takiej minie wpadały w poślizg.
Zarzyganych pijaczków nie widziałam.
W Oliwie polecam ul. Husa, Drzymały, Plac Inwalidów, plac przy Husa....
Mamy super przepisy, tylko po co one skoro nie są w ogóle przestrzegane. Nie tylko dotyczące kup, ale i kagańców. W Niemczech, w jednym z landów gdzie przez jakiś czas przebywałam, pies może ujadać 10 -15 min. Potem wzywa się policję (lub przyjeżdża ona sama)
Miasto nie musi być wolne od psów, tylko psy powinny mieć odpowiedzialnych właścicieli!!!! I to jest mój wybór.
annamaria
Gość





PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 22:50    Temat postu: ujadanie do 15 minut

Anna-Maria napisał:
W Niemczech, w jednym z landów gdzie przez jakiś czas przebywałam, pies może ujadać 10 -15 min. Potem wzywa się policję (lub przyjeżdża ona sama)

Nie, no to już jest przegięcie! Może kolejny przepis: jeśli niemowlę drze się powyżej 15 minut - wzywamy policję?
Mam psa (mieszka w domu, ale wypuszczony na posesję nie "przepuści" przechodzącym koło ogrodzenia), mam córkę (bardzo była płaczliwa jako niemowlę, jako przedszkolak też potrafi powrzeszczeć) i wielu sąsiadów, których psy mieszkają w budach. Bywają noce, że pieski są słyszalne dłużej niż te 15 min. Co oznacza, że ktoś obcy szwęda się po osiedlu. Wolę to, niż bijatyki, conocne biby, tłuczone szkło itd.
(Nie wspominając zgrzytania nocnego tramwaju, który to dźwięk pamiętam z dzieciństwa Twisted Evil ).
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:27    Temat postu: Re: Psie odchody

Chodzę wszystkimi wymienianymi ulicami i co do jezdni i chodnika nie widziałem notorycznie nawalonych psich kup. Jeżeli czasami się zdarzy to podzielam Twoją opinię, że właściciel powinien posprzątać po stworzeniu. Co do ludzkiej ekologii to zawsze polecam "świątynię szeptów" w parku oliwskim, gdzie nieustająco od 20 lat śmierdzi ludzkimi szczochami. Zapraszam też na spacerek do lasu pooglądać stare meblościanki, akumulatory, kuchenki gazowe, lodówki, etc. Psie gówienko to przy tym sama ekologia i naturalność. Co do trawników to niestety nasze potwory, gdzieś muszą załatwiać swoje potrzeby. Fajnie byłoby, gdyby istniały placyki gdzie można wyprowadzić pieska bez kontaktu z wrogami zwierząt. Wtedy byłoby ok. Co do każdorazowego sprzatania po stworach też może byłoby ok, ale nie zauważyłem dostatecznej ilości śmietników, bo chuliganie wybijają nimi witryny na przystankach zachowując się sto razy gorzej niż psiarnia. Zgadza się, że psy szczekają, tak jak i ludzie chamsko klną na ulicach, ale to nie powód żeby robić nagonkę na psy i ich właścicieli. A nasze, ludzkie odpady możesz pooglądać poza ulicami na Szadółkach i w oczyszczalniach ścieków - to jest dopiero problem, a nie nawet 500 psich gówienek w Oliwie.
oliwiak od urodzenia
Gość





PostWysłany: Śro Lis 01, 2006 12:17    Temat postu: Re: Psie odchody

Grzegorz Drzycimski napisał:
Chodzę wszystkimi wymienianymi ulicami i co do jezdni i chodnika nie widziałem notorycznie nawalonych psich kup. Jeżeli czasami się zdarzy to podzielam Twoją opinię, że właściciel powinien posprzątać po stworzeniu. Co do ludzkiej ekologii to zawsze polecam "świątynię szeptów" w parku oliwskim, gdzie nieustająco od 20 lat śmierdzi ludzkimi szczochami. Zapraszam też na spacerek do lasu pooglądać stare meblościanki, akumulatory, kuchenki gazowe, lodówki, etc. Psie gówienko to przy tym sama ekologia i naturalność. Co do trawników to niestety nasze potwory, gdzieś muszą załatwiać swoje potrzeby. Fajnie byłoby, gdyby istniały placyki gdzie można wyprowadzić pieska bez kontaktu z wrogami zwierząt. Wtedy byłoby ok. Co do każdorazowego sprzatania po stworach też może byłoby ok, ale nie zauważyłem dostatecznej ilości śmietników, bo chuliganie wybijają nimi witryny na przystankach zachowując się sto razy gorzej niż psiarnia. Zgadza się, że psy szczekają, tak jak i ludzie chamsko klną na ulicach, ale to nie powód żeby robić nagonkę na psy i ich właścicieli. A nasze, ludzkie odpady możesz pooglądać poza ulicami na Szadółkach i w oczyszczalniach ścieków - to jest dopiero problem, a nie nawet 500 psich gówienek w Oliwie.
no tak cos nie moge uwierzyc w opowiesci akumulatorow mebloscianek i kuchenek bo to jest zlom jedynego syfu co nie brakuje w lesie to sa to butelki po bezzwrotnych butelkach od piwa ale nie zlom teraz to jest chodliwy towar i nawet w lesie natrafia na swoich poszukiwaczy Cool Cool
oliwiak od urodzenia
Gość





PostWysłany: Śro Lis 01, 2006 12:18    Temat postu: Re: Psie odchody

Grzegorz Drzycimski napisał:
Chodzę wszystkimi wymienianymi ulicami i co do jezdni i chodnika nie widziałem notorycznie nawalonych psich kup. Jeżeli czasami się zdarzy to podzielam Twoją opinię, że właściciel powinien posprzątać po stworzeniu. Co do ludzkiej ekologii to zawsze polecam "świątynię szeptów" w parku oliwskim, gdzie nieustająco od 20 lat śmierdzi ludzkimi szczochami. Zapraszam też na spacerek do lasu pooglądać stare meblościanki, akumulatory, kuchenki gazowe, lodówki, etc. Psie gówienko to przy tym sama ekologia i naturalność. Co do trawników to niestety nasze potwory, gdzieś muszą załatwiać swoje potrzeby. Fajnie byłoby, gdyby istniały placyki gdzie można wyprowadzić pieska bez kontaktu z wrogami zwierząt. Wtedy byłoby ok. Co do każdorazowego sprzatania po stworach też może byłoby ok, ale nie zauważyłem dostatecznej ilości śmietników, bo chuliganie wybijają nimi witryny na przystankach zachowując się sto razy gorzej niż psiarnia. Zgadza się, że psy szczekają, tak jak i ludzie chamsko klną na ulicach, ale to nie powód żeby robić nagonkę na psy i ich właścicieli. A nasze, ludzkie odpady możesz pooglądać poza ulicami na Szadółkach i w oczyszczalniach ścieków - to jest dopiero problem, a nie nawet 500 psich gówienek w Oliwie.
no tak cos nie moge uwierzyc w opowiesci akumulatorow mebloscianek i kuchenek bo to jest zlom jedynego syfu co nie brakuje w lesie to sa to butelki po bezzwrotnych butelkach od piwa ale nie zlom teraz to jest chodliwy towar i nawet w lesie natrafia na swoich poszukiwaczy Cool Cool
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Lis 01, 2006 14:22    Temat postu: Re: Psie odchody

Jeszcze latem /w lipcu/ widziałem takie dzikie wysypiska. Może naród biednieje i już wyczyścił nawet lasy. Widziałem części mebli i lodówek, stare aluminiowe wiadra i miski, do tego masę plastików, starych szmat. O ile systematycznie ktoś to czyści i ten syf znika to jeszcze całkiem nieżle.
Miecios 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 23, 2005 0:26
Posty: 6695
Skąd: Langfuhr

PostWysłany: Śro Lis 01, 2006 22:24    Temat postu: Re: Psie odchody

Grzegorz Drzycimski napisał:
Mimo wszystko nie zauważyłem psich kup na trotuarach i jezdniach, wtedy bym podzielał Twoje zdanie.

Nawet niewidomi są zorientowani, że chodniki są pełne psich kup, a Ty tego nie zauważasz? Naprawdę??
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:19    Temat postu: Re: Psie odchody

Kupy to jeden problem.
Kolejnym moga być przepisy Urzędy Miasta.
Walczy jak lew z nimi nasz radny z Oliwy.

Co o tym sądzicie?

Miasto nie dla psów
Cytat:
Władze Gdańska muszą szykować się na prawdziwą batalię z miłośnikami psów z Rady Miasta. Maciej Lisicki, zastępca prezydenta, chce, by każdy gdański pies, niezależnie, czy jest dwumiesięcznym szczeniakiem, małym yorkiem, czy wielkim dogiem, miał, wychodząc na spacer, nie tylko smycz, ale i kaganiec. Radni z Komisji Samorządu i Ładu Publicznego absolutnie nie chcą zgodzić się na taki zapis.

- Urzędnicy prezydenta nie znają prawa - gorączkował się podczas posiedzenia komisji Jarosław Gorecki z PO. - To oburzające. Przyjęcie tej uchwały ośmieszyłoby naszą Radę Miasta.
Na potwierdzenie swoich mocnych słów radny przytacza ustawę o zmianie ustawy o ochronie zwierząt z 2005 roku. - W miejscach publicznych na terenie miasta psa prowadzi się na smyczy albo w kagańcu - mówi radny. - A psa rasy uznawanej za agresywną albo psa w typie tej rasy - na smyczy i w kagańcu. Wprowadźmy taki zapis w tej uchwale.
Maciej Lisicki nie chce się zgodzić na ten pomysł. - A kto ma odróżnić, czy pies jest agresywny lub nie - pyta. - Pies jest zwierzęciem, które reaguje nieświadomie i nie kontroluje swoich zachowań, może się nagle zdenerwować i niespodziewanie ugryźć i nie musi to być wcale agresywny pies.
Prezydent sam kiedyś został pogryziony przez psa, który wcale nie wydawał się groźny. Dlatego nie wierzy, że istnieje inny, lepszy niż kagańce, sposób na uchronienie ludzi przed pogryzieniem.
- Miasto jest przede wszystkim dla ludzi, a nie dla zwierząt - tłumaczy. - Każdy z nas musi się czuć w nim bezpiecznie. W lesie to my jesteśmy gośćmi, którzy muszą dostować się do jego praw. Ale w mieście to my jesteśmy gospodarzami.
W projekcie uchwały jest także zapis o obowiązku sprzątania odchodów psa przez jego właściciela. Pomysł jest słuszny, jednak niestety trawniki i podwórka pełne są psich kup. Według informacji ze Straży Miejskiej, w ubiegłym roku 418 osób, które nie posprzątały po psie, zostało pouczonych, 982 dostały mandaty, a przeciwko 4 skierowano wnioski do sądu grodzkiego. Tymczasem w Gdańsku jest około 30 tysięcy psów. Gdyby tylko 1404 właścicieli nie sprzątało po swoich psach, trawniki i chodniki wyglądałyby zupełnie inaczej. Jak widać, złapanie "sprawcy" jest bardzo trudne.
Czy radnym uda się przekonać prezydenta Lisickiego, że nie każdy pies jest groźny, okaże się w czwartek na sesji Rady Miasta.

Te przepisy to zły pomysł
Maria Bruska, Związek Kynologiczny w Polsce, oddział Gdańsk-Sopot
Wprowadzanie przepisów, których nie da się wyegzekwować, jest złym pomysłem. W Polsce nie obowiązuje zakaz posiadania zwierząt, ale obowiązuje, tak jak w całej Unii, Karta Praw Zwierząt, więc jeśli wprowadza się jakikolwiek obowiązek lub zakaz, to trzeba też zabezpieczyć prawa zwierząt. A jeśli chodzi o psy agresywne, to w kodeksie karnym jest napisane, jak należy postępować z niebezpiecznymi zwierzętami, żeby zapewnić bezpie-
czeństwo ludziom. Rozróżnienie na psy agresywne i nieagresywne ma uzasadnienie tylko zdroworozsądkowe, ale u nas nie ma odpowiednich służb, które by to oceniały. Ani strażnik, ani policjant nie wie, jaki pies jest niebezpieczny, a jaki nie, nie rozpozna dokładnie rasy.

Katarzyna Szcześniak - NaszeMiasto.pl

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Jansiara 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 51
Dołączył: Czw Paź 18, 2007 1:24
Posty: 340
Skąd: O L I W A

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:30    Temat postu: Re: Psie odchody

Kolejny "genialny" pomysł p. Lisickiego. Gratuluję. Zgadzam się jedynie co do sprzątania psich kup. Jak miałem psa, to co jakiś czas z lecznicy na Kaprów brałem specjalne torebki. Co do obowiązkowego kagańca i smyczy dla każdego psa to pachnie mi to jednak jakąś fobią.
Pozdrawiam Siara Smile
3846324
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:37    Temat postu: Re: Psie odchody

To mi pachnie przymusowymi gaśnicami w samochodzie.
Najbardziej na tym obowiązku skorzystali ich producenci Twisted Evil
Czy tu chodzi o to samo?

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama