portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » Psie odchody
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psie odchody

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    

Czy sprzatasz po swim psie?
Nigdy, bo po co
8%
 8%  [ 3 ]
Sprzątam
28%
 28%  [ 10 ]
Wychodzę z nim do lasu
8%
 8%  [ 3 ]
Nie mam psa
54%
 54%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 35
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 19:53    Temat postu: Re: Psie odchody

Uwazam,ze obowiazujace przepisy sa wystarczajace,powinny byc jedynie skuteczniej egzekwowane,bo niejednokrotnie widzialam wlasciciela ciagnietego na smyczy przez swojego bulteriera,bez kaganca.Az strach pomyslec,jak mogloby wygladac spotkanie trzeciego stopnia z takim pupilem.Mam ochote takiemu wlascicielowi bez wyobrazni puscic niezla wiazanke Wsciekly Krzeslem go! Jakos nie przypominam sobie,bym natknela sie kiedykolwiek na spacerujacych straznikow miejskich.O przepraszam,raz widzialam ich w parku.Kagance dla malych pieskow to jakies nieporozumienie.A co do obowiazku sprzatania kup,to dla mnie jest to martwy przepis,przy takiej ilosci psow ilosc ukaranych wlascicieli pozostawie bez komentarza. Zły
6277224
XANDRA 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Nie Lis 18, 2007 19:22
Posty: 575
Skąd: OLIWA--JELITKOWO,UL.GOSPODY

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 19:23    Temat postu: Re: Psie odchody

A dlaczego nie podniosa oplat rejestracyjnych, za psa , tak zeby wystarczylo na dodatkowa sluzbe miejska , [ studenci, emeryci , ktos kto chce dorobic 15-20 godz. w tygodniu .] na kazda dzielnice . sluzba --ktora wlepialaby wiecej mandatow za " pieskie brudy". U nas nawet sluzby miejskie maja ogolno - dostepny telefon [komorke] i ludzie--spacerowicze dzwonia do nich. Mandat mozna dostac w 5 min. --- wysokosc , 55$, za raz pierwszy !! Po awanturach, powtorkach--mandat do 2 000$. Gwarantuje Wam--- nasze ulice -- sa czyste . Mam psa, chodze z woreczkiem , plastikowym -- zawsze i wszedzie . Exclamation Exclamation
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 19:34    Temat postu: Re: Psie odchody

W Paryzu odchody pieskow zbiera " policja " wyposazona w motory z odkuzaczami do kupek. Kto za to placi, nie wiem. W Niemczech musi sie placic podatek za pieski, trzymac je na smyczy, a kupki zbierac w woreczki plastykowe. Jest straz miejska, niby tego pilnuja, ale tak czesto, jak ja wchodze w g..no psie, nikt inny nie potrafi, powinienem juz byc milionerem. Dlatego tez pozostawmy temat odchodow, lepiej zajmijmy sie ochrona srodowiska.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 19:37    Temat postu: Re: Psie odchody

To jest zdecydowanie temat zastępczy, chociaż bardzo medialny.
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 19:39    Temat postu: Re: Psie odchody

XANDRA napisał:
A dlaczego nie podniosa oplat rejestracyjnych, za psa

jakich opłat rejestracyjnych chodzi Ci o podatek??? Powiem Ci tak ten podatek to jawne złodziejstwo bo te pieniądze idą nie wiadomo na co i gdzie. Lepiej gdyby każdy posiadacz psa wpłacał określoną kwotę na schronisko, przynajmniej byłoby wiadomo na co idzie ta kasa.
Mam psa i spaliła bym się ze wstydu jakby ktoś wdepnął w jego g..., chodzę na spacerki przygotowana.
Co do kagańców to proponuję również żeby pan Lisicki też się zaopatrzył w takowy bo ja też nie wiem jakie on ma reakcje i czy mnie nie pogryzie. Kagańce owszem dla raz niebezpiecznych ale dla psów typu kanapowiec???? to chore!
Eeeee a tak wogóle kiedyś założyłam temat : zas.ana dzielnica i znikł gdzieś po porządeczkach Zdegustowany
2489015
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 17:48    Temat postu: każdy pies musi być w kagańcu

Radny Gorecki walczy!
Popieram, bo sam spotykam go na spacerze z psem Very Happy

Gdańsk: każdy pies musi być w kagańcu

Cytat:
Władze Gdańska chcą nakazać właścicielom psów wyprowadzanie zwierząt w kagańcu - niezależnie od rasy, wielkości i wieku. Do tego straż miejska będzie mogła karać rodziców dzieci, które samotnie spacerują z dużymi psami. - Ratlerek w kagańcu? - denerwują się radni.


Dotąd lokalne prawo mówiło o obowiązku wyprowadzania psów na smyczy. Kaganiec konieczny był w windach, na korytarzach i klatkach schodowych budynków wielomieszkaniowych. Nowa uchwała, która trafi pod głosowanie w czwartek, nakazuje używanie smyczy i kagańca niezależnie od warunków.

- Sam zostałem kiedyś pogryziony przez małego kundelka, który nie wyglądał na groźnego - mówi Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej, pomysłodawca zapisu. - Wielkość i rasa nie ma znaczenia. Takie przepisy obowiązują już w Białymstoku, Szczecinie, Rumi czy Warszawie Śródmieście. Nie odkrywamy Ameryki.

Mopsowi kagańca nie założysz

Pomysł skrytykował pomorski okręg Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. W piśmie do rady miasta przypomina zapis ustawy o ochronie zwierząt, który mówi, że "w miejscach publicznych na terenie miasta psa prowadzi się na smyczy lub w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną, albo psa w typie tej rasy - na smyczy i w kagańcu".

- Istnieje prawo, które nakazuje stosować w miejscu publicznym wobec każdego psa przynajmniej jeden z dwóch rodzajów zabezpieczeń ograniczających swobodę zwierzęcia i pozwalających na kontrolowanie jego zachowania. Najwyraźniej ustawa nie jest w naszym mieście egzekwowana w wystarczającym stopniu. Dodatkowe przepisy mogą wywołać więcej zamieszania i kontrowersji niż pozytywnych efektów - uważa Magdalena Wiącek, prezes zarządu stowarzyszenia.

Uchwała nie podoba się również prezesowi sopockiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

- Tego przepisu nie da się nawet wykonać - przekonuje Maciej Nowicki. - Nie wszystkie rasy mogą nosić kagańce. Weźmy choćby takiego boston teriera, który nosową część czaszki ma tak mocno skróconą, że nie sposób nałożyć mu czegokolwiek na pysk. Nie wspomnę o mopsach. Te mają całkiem płaskie mordki. Albo chiuaua, najmniejszy pies na świecie. Przecież jego waga nie przekracza zwykle dwóch kilo! Komu on może wyrządzić krzywdę?

Według Nowickiego, uchwała może stać się kolejnym bublem prawnym: - Jeśli wprowadza się nowe prawo, należy stworzyć warunki do jego wykonywania. Gdańsk to półmilionowe miasto, gdzie jest około 30 tys. psów, a miasto ma tylko pięć wybiegów. Ponadto nawet obowiązujące przepisy nie są właściwie respektowane. Niewiele osób potrafi prawidłowo rozpoznać agresywne zwierzęta.

O agresywne rasy zapytałam rzecznika gdańskiej straży miejskiej.

- Wszystkich nie znam... - przyznaje Paweł Kwiatkowski.

- A rozpoznałby pan na ulicy?

- Amerykańskiego pit bull teriera czy doga tak, gorzej z resztą - odpowiada i szybko dodaje. - Dlatego cieszy nas pomysł władz miasta. Teraz przynajmniej nie będzie dylematu.

Radni: lepiej zająć się kupami

Nowe prawo nie podoba się natomiast radnym. I to, co rzadko się zdarza, z klubu rządzącej miastem Platformy Obywatelskiej.

- Już na pierwszym roku studiów prawniczych wpojono mi, że prawo, którego nie da się egzekwować, to złe prawo - mówi Jarosław Gorecki z PO. - Urzędnicy mówią o ochronie przechodniów, tymczasem nie mają żadnych statystyk mówiących o osobach pogryzionych przez psy trzymane na smyczy. To wirtualny problem.

- Wystarczy wejść do internetu - odpowiada wiceprezydent Lisicki. - Aż roi się od historii pogryzionych ludzi.

Gorecki: - Wolałbym, żeby miasto zajęło się skutecznym egzekwowaniem obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Psie kupy to realny problem. W ubiegłym roku wydano 30 tys. zł na film o kłopocie z psimi odchodami i na tym koniec. Żadnej kampanii edukacyjnej w szkołach, konkursów, ciągłej obecności w mediach czy na słupach ogłoszeniowych. Zmiana mentalności to przecież praca na wiele lat, a my ograniczamy się do spontanicznych akcji.

W Gdańsku jest tylko osiem automatów z woreczkami na psie odchody. Straż miejska w ubiegłym roku wypisała 982 mandaty za nieposprzątanie po czworonogu (wysokość: od 20 do 500 zł) i 418 pouczeń. Przeciwko czterem osobom skierowano wnioski do sądu grodzkiego.

Projekt nowej uchwały mówi też, że wyprowadzanie psów może odbywać się wyłącznie pod opieką osób "dających gwarancję opanowania ich w momencie rozdrażnienia". Chodzi głównie o dzieci. Tu panuje jednak zgoda.

- Zapis jest nieostry, ale chodzi o to, by strażnik na widok siedmiolatka z kaukazem zainterweniował - kończy Gorecki.


Za wyprowadzanie psa bez kagańca i smyczy będzie groził mandat w wysokości 200 zł.


Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
XANDRA 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Nie Lis 18, 2007 19:22
Posty: 575
Skąd: OLIWA--JELITKOWO,UL.GOSPODY

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 21:07    Temat postu: Re: Psie odchody

Galaxy-- my rejestrujemy nasze psy, co roku w radzie miejskiej. [wiadomo--forma, nazwisko, adres, tel, itd.] Za niewielka oplata psy otrzymuja "medalik" z numerkiem, i to musi byc przymocowane do obrozy. Cos jakk gdyby -- rejestracja samochodu. Sluzba miejska ma minimalny problem z tozsamoscia psa--- a mandaty lepia az iskry leca-- za brud, za bieganie bez --pana , a nawet za dlugie szczekanie czy wycie ,szczegolnie w nocy. Rejestracyjny numerek tez pomaga jak pies sie zagubi .
Ja juz Ci to wczoraj wyslalam , ale jakos moje posty nie dochodza ?? Evil or Very Mad Pozdrawiam-xandra
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 22:22    Temat postu: Re: Psie odchody

W Gdańsku nie ma już o ile wiem podatku od psa. Uznano go za absurdalny i nie ściagalny.
Zamiast numerków psom w Gdańsku wszczepia się mikrochipy z danymi właściciela.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 17:45    Temat postu: Psy muszą mieć kagańce, ale nie wszystkie

Psy muszą mieć kagańce, ale nie wszystkie

Cytat:
Wolę wdepnąć w psią kupę niż zostać pogryzionym! - grzmiał wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki na czwartkowej sesji Rady Miasta. Powód - uchwała nakazująca właścicielom wyprowadzanie psów w kagańcu i na smyczy - niezależnie od rasy, wieku i wielkości. Radni przyjęli jednak uchwałę łagodniejszą w treści

- Lekarze weterynarii sami przyznają, że nie ma ras agresywnych. Jest po prostu pies, który może ugryźć lub nie. Rottweiler może być potulny, a mały york wbić zęby do samej kości - przekonywał radnych Lisicki. - Nie ma reguł. Właściciele niestety bywają nieodpowiedzialni, a ofiarą spuszczonego psa może być dziecko. Chcemy je ochronić.

W dowód wiceprezydent przedstawił szereg publikacji o pogryzionych maluchach i dorosłych z całego kraju oraz listę gmin (m.in. Włocławek, Białystok Lublin czy Ustka), które również wprowadziły obowiązek wyprowadzania czworonogów na smyczy i w kagańcu.

- To niepotrzebne utrudnianie życia mieszkańcom - atakował radny PiS Kazimierz Koralewski.

- Oczywiście! Chcę utrudnić życie właścicielom psów, by chronić tych, co zwierząt nie posiadają - ripostował Lisicki (PO).

Wtórował mu radny Jerzy Borowczak (też PO). - Każdy z nas obserwuje każdego dnia spuszczone ze smyczy psy biegające po podwórku. Nie ma innej alternatywy, bo ludzie są nieodpowiedzialni - przekonywał.

Pomysł kilka dni wcześniej skrytykował pomorski okręg Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami oraz sopocki Zakład Kynologiczny w Polsce.

- Tego przepisu nie da się nawet wykonać - przekonywał Maciej Nowicki, prezes sopockiego ZKwP. - Nie wszystkie rasy mogą nosić kagańce. Weźmy choćby takiego boston teriera, który nosową część czaszki ma tak mocno skróconą, że nie sposób nałożyć mu czegokolwiek na pysk. Nie wspomnę o mopsach. Te mają całkiem płaskie mordki.

Władze Gdańska zgodziły się z tą argumentacją i w trakcie wczorajszej sesji wprowadzono autopoprawkę do projektu uchwały. Wiceprezydent Lisicki zaproponował, by z kagańca zostały zwolnione zwierzęta, u których występują przeciwwskazania autonomiczne lub zdrowotne, wykorzystywane są do celów specjalnych (np. przez straż miejską), oraz, te które nie skończyły 12 miesiąca życia. Nie przekonało to radnych.

- Obowiązuje już uchwała, która nakazuje wyprowadzanie psów na smyczy lub w kagańcu. Straż Miejska nie potrafi go wyegzekwować - dodała Agnieszka Pomaska (PO). - Wystarczy wybrać się na gdańską plażę, by się o tym przekonać. Wolę, byśmy skupili się na skuteczności prawa już istniejącego, niż tworzyli martwe przepisy.

Oliwy do ognia dolał Jarosław Gorecki (też PO). - Komisja samorządu i ładu publicznego dwukrotnie negatywnie zaopiniowała pański postulat - zwrócił się do Lisickiego. - Pozostaje pan głuchy na nasze propozycje!

Ostatecznie radni 21 głosami "za" przegłosowali poprawkę mówiącą, że "w miejscach publicznych na terenie miasta psa prowadzi się na smyczy lub w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną lub psa w typie tej rasy - na smyczy i w kagańcu". Za nieprzestrzeganie uchwały grozi mandat w wysokości 200 zł (zwolnione są zwierzęta do 12 miesiąca życia, wykorzystywane do celów specjalnych oraz, których właściciele udokumentują przeciwwskazania zdrowotne lub autonomiczne).

Nowa uchwała mówi też, że wyprowadzanie psów może odbywać się wyłącznie pod opieką osób "dających gwarancję opanowania ich w momencie rozdrażnienia".


Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 18:10    Temat postu: Re: Psie odchody

I bardzo dobra decyzja Ok! A pan wiceprezydent popadl chyba w jakas obsesje,miejmy nadzieje,ze nie odbije sie to niekorzystnie na jego zdrowiu Hyhy
6277224
Tahiti 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Wrz 10, 2005 19:46
Posty: 388
Skąd: ogromna betonowa wieś

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 22:41    Temat postu: Re: Psie odchody

Chciałbym tu wyrazić swoją frustrację po mojej wczorajszej wizycie w parku oliwskim. Tyle psów tam znakuje drzewa i trawniki! Boże, jak to możliwe? Jeszcze rozumiem na zwykłym osiedlowym trawniku, przywykłem do tego i nie myślałem, że temat psich odchodów zmusi mnie jeszcze kiedyś do wypowiadania się na forum. Niestety. No, ale w parku oliwskim, który jest naszą chlubą, stawiać kleksy? To jest zdziczenie obyczajów. W sumie ze spokojnego rodzinnego spaceru zrobiła się nerwówka, bo musiałem trochę napyskować czterem rozmarzonym właścicielom psów, które na moich oczach robiły to i owo.
Wiem, że u nas psy załatwiają się wszędzie i prawie żaden właściciel tego nie sprząta, ale proszę Was, zwracajcie uwagę ludziom, którzy idą akurat do parku z psem w celach defekacyjnych. Może dla świętego spokoju część z nich pójdzie gdzie indziej. Sądząc po rozmiarach tego procederu, zdaje mi się, że na rutynowe działania służb porządkowych w tym zakresie nie można liczyć.
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 23:29    Temat postu: Re: Psie odchody

Teoretycznie jest zakaz wprowadzania do parku psow,jak i jazdy na rowerze.Ale nikt do tego sie nie stosuje,bo nikt tego nie pilnuje Zdegustowany
6277224
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 18:17    Temat postu: Re: Psie odchody

zakaz wprowadzania do parku psów jest ale dotyczy on tylko psów bez smyczy!
2489015
fobcia 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Pon Gru 10, 2007 1:30
Posty: 1025
Skąd: oliwa

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 18:26    Temat postu: Re: Psie odchody

A,to nie wiedzialam,choc to nie zmienia faktu dekorowania trawnikow przez pieski Zdegustowany
6277224
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 18:43    Temat postu: Re: Psie odchody

dekorowowania? nazwij sprawę po imieniu: właściciele którzy zostawiają g... po swoich pupilach to brudasy i syfiarze.
2489015
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 11 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama