portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - bla bla bla » Forum » Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Filip Stankiewicz 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Pią Mar 02, 2007 20:53
Posty: 341
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 12:36    Temat postu: Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!

Szanowni Państwo,

kandyduję do Sejmiku Województwa Pomorskiego, ponieważ uważam, że mogę przyczynić się do lepszego działania samorządu. Od wielu lat działam społecznie, dzięki czemu zdobyłem doświadczenie niezbędne do pełnienia funkcji radnego. W sytuacji, gdy wielu polityków jest uwikłanych w różne układy towarzyskie, biznesowe lub nawet korupcyjne - postawmy na ludzi aktywnych, uczciwych i rozsądnych.

Mój życiorys, program wyborczy oraz zdjęcia są dostępne na załączonej ulotce oraz podanych stronach internetowych, dlatego nie powielam tutaj tych informacji - za to przedstawię mój Apel w sprawie dróg w Gdańsku:


Poniższy apel skierowałem do mediów, ale bez nacisku obywateli na jego realizację będzie on trudny do realizacji. Oczywiście można podjąć próbę zrobienia tego bez udziału mediów, a dopiero później liczyć na ich pomoc - jeśli jesteście zainteresowani pomocą w tym przedsięwzięciu napiszcie na filip_stankiewicz@tlen.pl . Być może jest już podobny projekt na etapie wstępnym (ale musiałby być niezwiązany z żadną gazetą, portalem - taki niechętnie będą promować inne media), jeśli tak to również proszę o informację, a wszyscy włączylibyśmy się w jego rozwój i promocję.


Szanowni Państwo,

zależy mi na Gdańsku, dlatego z coraz większym niepokojem obserwuję to co dzieje się na ulicach naszego miasta. Sejmik Wojewódzki ma stosunkowo niewielki wpływ na stan ulic, poza traktami o dużym znaczeniu dla regionu - oczywiście w ramach kompetencji radnego będę wspierał rozwiązania służące poprawie przejazdu przez Gdańsk, natomiast chcę zabrać głos także w sprawie która podlega władzom miasta, jednak dotyka nas wszystkich.

Wiele zależy od mediów i dlatego zwracam się do Państwa z poniższym apelem - licząc, że teraz może on zostać bardziej nagłośniony niż po wyborach, niezależnie od tego czy wyborcy obdarzą mnie zaufaniem wystarczającym do zdobycia mandatu czy też nie. Dostrzegam wiele inicjatyw mediów na rzecz poprawy stanu i przepustowości dróg w Gdańsku i województwie pomorskim. Jednak sądzę, że tylko wspólny skoordynowany ponadredakcyjny wysiłek może przynieść oczekiwany efekt. Nie chodzi oczywiście o to, że presja mediów spowoduje nagłe powstanie w Gdańsku dziesiątków nowych potrzebnych dróg. Natomiast problemem jest rosnąca ilość nienaprawianych tygodniami dużych i głębokich dziur w drogach, nawet na głównych ciągach komunikacyjnych oraz brak realizacji wielu stosunkowo tanich drobnych inwestycji jak na przykład wydłużenie lewoskrętów z głównych tras, które w czasie szczytu komunikacyjnego blokują lewy pas powodując korki, potęgując ryzyko wypadków orz obniżając komfort jazdy i wiele innych pomysłów, o których Państwo informowali.

Apeluję o stworzenie wspólnego portalu (najlepiej zapewne będącego wspólną własnością wielu koncernów) i promowanego przez wiele pomorskich mediów, na którym dodawane byłyby zauważane przez obywateli zdjęcia mankamentów na naszych drogach wraz z opisem lokalizacji oraz - co najważniejsze - informacją po jakim czasie zostało to naprawione przez służby miejskie. Służby miejskie i same władze miasta byłyby żywotnie zainteresowane natychmiastowym poinformowaniem mediów o tym w którym miejscu naprawiono nawierzchnię lub inny element. Obecnie na naprawę przynajmniej kilkanastocentymetrowych dziur trzeba czekać długie tygodnie, jeśli nie dłużej, co skutecznie zniechęca obywateli do informowania o ich zaobserwowaniu - doświadczyłem tego osobiście. A przecież nie tylko obniża to komfort jazdy, ale powoduje uszkodzenia samochodów, a nawet zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Także zebranie w jednym miejscu pomysłów na drobne inwestycje będzie wzmacniało presje na władze Gdańska, ułatwi dyskusję internautów na temat każdego z pomysłów (pod każdym z nich powinna być opcja umożliwiająca dyskusję oraz zamieszczona opinia służb miejskich po jej uzyskaniu). Tylko zdecydowane działania mogą pomóc w zatrzymaniu procesu degradacji ulic Gdańska. Liczę, że mój apel poprą inni kandydaci do sejmiku z okręgu gdańskiego i do Rady Miasta Gdańska oraz obywatele - można się pod nim podpisywać na moim blogu i witrynie wyborczej:
http://www.facebook.com/pages/Filip-Andrzej-Stankiewicz-Oficjalna-Witryna-Wyborcza/125568817500452
http://filipstankiewicz.salon24.pl/250878,apel-kandydata-prawa-i-sprawiedliwosci-do-sejmiku-wojewodzkiego

Podsumowując - uważam, że w poruszanych powyżej kwestiach można wiele zrobić. I choć uważam, że lepiej przysłużę się obywatelom w roli radnego sejmiku, to nie mogę przejść obojętnie obok problemów Gdańska, zwłaszcza że część z nich można szybko, łatwo i stosunkowo tanio rozwiązać. Natomiast mój program znajdą Państwo na załączonej ulotce oraz na mojej witrynie wyborczej.

tel. 601 511 799
e-mail: filip_stankiewicz@tlen.pl
Blog: http://filipstankiewicz.salon24.pl
Witryna: http://www.facebook.com/pages/Filip-Andrzej-Stankiewicz-Oficjalna-Witryna-Wyborcza/125568817500452

z poważaniem

Filip Andrzej Stankiewicz



FILIP_ANDRZEJ_STANKIEWICZ_strona_1_4.jpeg

FILIP_ANDRZEJ_STANKIEWICZ_strona_1_4.jpeg





FILIP_ANDRZEJ_STANKIEWICZ_strona_2_3.jpeg

FILIP_ANDRZEJ_STANKIEWICZ_strona_2_3.jpeg


2664962
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 14:17    Temat postu: Re: Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańs

Filip Stankiewicz napisał:
Natomiast problemem jest rosnąca ilość nienaprawianych tygodniami dużych i głębokich dziur w drogach, nawet na głównych ciągach komunikacyjnych...

No jak to się udało zauważyć ten problem Panu kandydatowi na radnego to niepojęte dla mnie. Taką odkrywczość warto pochwalić. Confused
Radek Z 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Wto Kwi 10, 2007 3:17
Posty: 2284
Skąd: Kiedys stara Oliwa

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 17:01    Temat postu: Re: Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!

To chyba jakis partyzant Jareczka...
Chris 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 09, 2004 19:56
Posty: 949
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 21:32    Temat postu: Re: Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!

W programie zapomniał dodać: bezczelne spamowanie całego Internetu, lepsze floodowanie niż chińskie spamboty oraz pisanie nie na temat. W tej kategorii może już kandydować na prezydenta Europy albo i świata.
penetrattor 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Czw Wrz 09, 2010 23:33
Posty: 15
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 3:07    Temat postu: Re: Moja kandydatura na radnego. Apel w sprawie dróg w Gdańsku!

I co zostaleś radnym?Tylko co ma radny sejmiku wojewódzkiego do miasta i dzielni?Szukałeś tylko głosów bo i tak nic nie zrobisz.Jak spiewa Pan Rosiewicz "Do żłoba do żłoba".Daj mi swoją dietę,to więcej zrobię w tym sejmiku jak Ty, albo inni radni bezradni.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama