portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - moje miejsce » Forum » i jeszcze platne parkowanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

i jeszcze platne parkowanie

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 9:41    Temat postu: i jeszcze platne parkowanie

Aby miieszkancom żyło się lepiej


http://m.trojmiasto.pl/news/Wieksza-strefa-platnego-parkowania-w-Gdansku-niemal-pewna-n60863.html
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 11:46    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

A może to Żart. To musi być żart - strefa. Parkowania w Oliwie ns Asnyka, Kaprow, Grottgera, Wasowicza, Husa itd. Przecież tu parkuja. wlasciwie tylko. mieszkańcy, przyjezdnych prawie nie ma.skok na kasę Dlaczego mamy łatac budżet jako mieszkańcy za. fecyzje władzy

Aaa uchwałę przygotował Zarząd Dróg i Zieleni i ma ona trafić we wrześniu pod głosowanie radnych

No to teraz zobaczycie jak wybrańcy do Rady Miasta zagłosują. Oni tak jak posłowie czy senatorowie najpierw obiecują wszelka pomoc a po wyborach swoich wyborców dobijają. Pieniądz rządzi a nie przyzwoitość. Radny też ma potrzeby materialne ale gdy zagłosuje przeciw pomysłom władzy miasta może spotkać go przykrość i co wtedy ? Więc nie ma wyboru, musi klepnąć to co jemu się podrzuca nawet wbrew swemu sumieniu jeśli w ogóle takie posiada.
Anniii 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Sie 11, 2012 11:44
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 11:51    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Czytałam ten artykuł na trojmiasto.pl

Akurat w zakreślonym rejonie parkują głównie mieszkańcy. 30 zł za parkowanie? Przecież tu nie ma miejsc postojowych... więc za co ta opłata?
To jest czyste złodziejstwo, szukają tylko kolejnych sposobów na dobranie się do naszych portfeli.
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 17:06    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

do tego strefa obejmuje obszar gdzie są 2 przedszkola, szkoła, rynek, przychodnia, poczta, sklepy, mieszkańcy z dalszych części Oliwy już sobie samochodem nie podjadą ? Ciekawe co za kretyn wpadł na taki rewelacyjny pomysł.
2489015
MikolajSobczak1 
   

VIP


Dołączył: Sob Kwi 12, 2008 22:21
Posty: 512
Skąd: Gdańsk Oliwa

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 19:04    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

SKANDAL!!
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Śro Sie 29, 2012 14:29    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Za namową Villaoliva skontakowałem się w tej sprawie z Radnymi
Zadzwoniłem do radnych z naszego okręgu:
- Jarosława Goreckiego, Piotra Borawskiego oraz Małgorzaty Chmiel i Oni są przeciwnikami pomysłu strefy płatnego parkowania , zadeklarowali, iż będą z tym walczyć. Radny Piotr Borawski mówił, że jeśli nie uda się od pomysłu odżegnać, to chciałby aby strefa została zminimalizowana do rejonu przychodni na Polanki i okolic poczty. Radny Jarosław Gorecki w rozmowie stwierdził, iż zamierza jak stwierdził działać zdecydowanie i podjąć inicjatywę w tej sprawie i nie odpuści i utopić cały pomysł. Radna Małgorzata Chmiel stwierdziła, że będzie walczyć jak lwica. (Osobiście mam Nadzieję, że Radni słowa zamienią w czyny).
-Żanety Geryk , która nie odniosła się pozytywnie ani negatywnie do pomysłu strefy, mówiła ogólnie i nie obiecała poparcia twierdząc, że sprawę należy jeszcze przedyskutować (na marginesie Pani Radna stwierdziła, że mieszkańcy powinniśmy widzieć dalej jak tylko swój interes) .


Dodatkowo dowiedziałem się, że najważniejszy w tej sprawie będzie 5 września spotkanie klubowe PO, na którym radni tego ugrupowania (Oni mają większość w Radzie Miasta) będą głosować stanowisko klubu. Oznacza, to że podczas głosowania Rady Miasta radni zagłosują zgodnie z wypracowanym stanowiskiem klubu PO. Czyli maksymalnie i do 5 września jest ewentualny czas aby wpłynąć na decyzję miejskich radnych PO.

20/21 września odbędzie się sesja Rady na, której temat parkowania ma zostać podjęty.

Z informacji uzyskanych od radnych wynika, że sam pomysł strefy płatnego parkowania pochodzi wprost od z-cy prezydenta Pana Lisieckiego . Ponoć sprawa w kontekście Oliwy ma swoje dwa źródła:
- jedno to lobbowanie władz Nadmorskiego Centrum Zdrowia (nie wiem czy nie przeinaczyłem nazwy) , które jest wlaścicielem przychodni na ul. Polanki , i którym zależy na tej strefie koło nowej przychodni,
- drugie to bardzo duże poparcie oficera rowerowego (jest takie stanowisko w Urzedzie Miasta Gdańska) dla inicjatywy utworzenia na Wita Stwosza - ścieżki rowerowej (pomysł jest dla urżedników koszerny, gdyż wytworzenie ścieżki jest tani - wystarczy zająć jeden pas, gdzie parkują samochody a będzie można potem się chwalić w mediach, że powstała nowa ściezka). W konsekwencji jak powstanie ścieżka rowerowa wygeenruje się problem z parkowaniem i stąd tak potrzeba szerokiej strefy płatnego parkowania..

Na ile te przyczyny są podstawowe - osobiście nie wiem , tylko cytuję to co usłyszałen telefonicznie.

Tak czy owak zadeklarowałem Radnym, że jako mieszkaniec będą przyglądał się ich działaniom a zwłaszcza głosowaniom w tych sprawach.

Jak ktoś chciałby skontaktować się z Radnym to :
Piotr Borawski - tel. 691 935 514 / piotr.borawski@radny.gdansk.pl
Żaneta Geryk - tel. 724 016 198 / zaneta.geryk@radny.gdansk.pl
Jarosław Gorecki - tel. 502115420 jaroslaw.gorecki@radny.gdansk.pl
Małgorzata Chmiel - tel. 0 601 627 400 malgorzata.chmiel@radny.gdansk.pl
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Śro Sie 29, 2012 16:47    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

dzięki i za to
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Śro Sie 29, 2012 17:13    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Nie wiem czy Nadmorskie Centrum Medyczne jest zainteresowane płatną strefą parkowania, bo ja na miejscu pacjentów złotówki bym nie płaciła za parkowanie.
Powody w sumie mgliste i dziwaczne.
A paczka Lisicki i Budyń chyba już u wszystkich wywołują mdłości.
2489015
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 9:45    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Tak a pro po ściezki rowerowej - wczoraj w skrzynce znalazłem(i pewnie nie tylko ja) nadaną przez UM Gdańsk mapę ścieżek rowerowych i jest na niej zaznaczona ściezka na ul. Wita Stwosza w budowie. Może być coś na rzeczy , iż UM chce wyeliminować parkowanie na jednym pasie na Wita Stwosza . Oczywiści konsekwencją będzie parkowanie mieszkańców tej ulicy na sąsiednich ulicach i wtedy władze znajdują "świetne" lekarstwo w postaci płatnych miejsc parkingowych.
No cóż jak marketingu- wpierw wygenerujmy potrzebę wśród klientów a potem sprzedamy im towar, gdyż jest im potrzebny
Anniii 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Sie 11, 2012 11:44
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Czw Sie 30, 2012 12:34    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Jak widać jest to problem dość złożony. Przykre, że Władze utrudniają ludziom życie.

Rozumiem kwestię przychodni na Polankach oraz drogi rowerowej. Oliwa jest starą dzielnicą, i przy jej projektowaniu nie były brane pod uwagę samochody a dobrze, żeby dzielnica się rozwijała. Ale to nie oznacza, że trzeba zablokować mieszkańcom miejsca do parkowania. Alternatywy nie ma a w powietrzu przecież auta nie zawieszę. Wszystkie zmiany należy przeprowadzać z głową a nie tak aby tylko jedna strona była zadowolona.

Mnie osobiście bardzo denerwują samochody zaparkowane na ulicy Derdowskiego. Ludzie parkują często tak, że wyjeżdżając z np Kręckiego nie widać czy coś jedzie czy nie i bardzo łatwo o wypadek. Szczególnie jeśli zaparkowany samochód jest większych gabarytów. Ale z drugiej strony, gdzie indziej Ci ludzie mają parkować...?

Może zamiast wciskać na każdym wolnym trawniku kolejny nowy budynek mieszkalny/biurowiec zrobić jakieś parkingi?

Mieszkam w zagrożonym strefą płatnego parkowania obszarze, jestem także właścicielką auta. I nie wyobrażam sobie uiszczać opłaty 30 zł za możliwość parkowania na trawniku czy na ulicy pod domem. Bo za co ta opłata, skoro nie mam zapewnionego miejsca do parkowania?

Owszem, ciasno jest, czasem ciężko zaparkować, szczególnie wieczorami, ale nie twórzmy paranoi :/

Oliwa zaczyna tracić na swojej atrakcyjności, wiadomo wszystko się zmienia, ale to już nie ta sama dzielnica co kiedyś... Tylko banki, biurowce i nowe bloki mieszkalne.
razon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 18, 2005 18:08
Posty: 21
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:52    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Ten kto był na "radzie" kiedy dyskutowano o strefie płatnego parkowania i ścieżce rowerowej ten wie. Miasto (a w rzeczywistości garstka urzędników reprezentowana przez wiceprezydenta i oficera rowerowego) ma swoją wizję, będzie ją realizować czy nam się podoba czy nie. Strefa parkowania to przecież świetny sposób aby jeszcze trochę kasy od nas wyciągnąć. Co najwyżej możemy im podziękować w następnych wyborach.
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 20:39    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Niestety na sesji mnie nie było i nawet nie maiłem świadomości, że Rada Osiedla tak aktywnie działa w tym temacie (co mnie oczywiście cieszy).

Zatem dla tych , którzy podobnie jak ja nie byli świadomi działania Rady Oliwy (być może na tym forum takich nie ma oprócz mnie Wink )podsyłam link z tej sesji - http://villaoliva.wrzuta.pl/audio/5i043MGB6QE/xii_sesja_rady_osiedla_oliwa_cz2

Opisywana przez Razon sesja odbyła się w maju a jej atmosfera było bardzo gorąco (był sam Pan wiceprezydent) .

Na na stronie Rady znajdziecie więcej podobnych materiałów z sesji naszej oliwskiej Rady - http://oliwianie.pl/index.php?loc=obiect|131


PS. Przy okazji dziękuje jednemu z członków Rady Osiedla, który poświęcił swój czas i do mnie zadzwonił w tej sprawie (a pro po uświadamiania)
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 21:28    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Pisanie do radnych i inne formy protestu przyniosły skutek!

Nie będzie płatnego parkowania w Oliwie!

Cytat:
Protesty mieszkańców, Rady Osiedla i radnych miasta nie poszły na marne. Nie będzie strefy płatnego parkowania w Oliwie! Ważą się losy pasów rowerowych.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
novoolivier 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2009 11:24
Posty: 207
Skąd: Gdańsk_Oliwa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 13:39    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

Yeeee!
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 14:24    Temat postu: Re: i jeszcze platne parkowanie

super wiadomość Very Happy
2489015
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama