portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa - bla bla bla » Forum » Pieniądze czy jedzenie?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Pieniądze czy jedzenie?

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mruffka79 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 10, 2012 22:43
Posty: 48
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 21:23    Temat postu: Pieniądze czy jedzenie?

Od jakiegoś czasu zaobserwowałam w moim miejscu zamieszkania częste odwiedziny ludzi żebrzących jak nie o pieniądze to o jedzenie.
Nie jestem za tym by dawać pieniążki ale jeśli ktoś mnie poprosi o jedzenie to zawsze znajdę coś ze swoich zapasów.Choć zawsze kiedy taka osoba zapuka do moich drzwi daje mi do myślenia.
A wy co myślicie na ten temat?

_________________
"Heroizm (?) nie jest w samych bitwach, ale na wszystkich polach życia nieustannie".
Cyprian Kamil Norwid
8827624
galaxy 
   

VIP


Wiek: 113
Dołączył: Śro Mar 01, 2006 13:14
Posty: 1226
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 16:37    Temat postu: Re: Pieniądze czy jedzenie?

dla mnie to bardzo trudny temat, ostatnio był u mnie facet o kulach powiedział że mieszka na działkach oliwskich jest bez środków do życia i choruje na astmę nie ma pieniędzy na wykup leków, wymiękłam i dałam kasę Zawstydzony poprosiłam żeby jak ma receptę przyszedł do mnie to mu wykupię, zorganizowałam mu parę rzeczy ale się nie pojawił, za to widziałam go pod Żabką w Oliwie..... nie był zainteresowany zdrowiem i mało karku sobie nie skręcił odwracając głowę na mój widok.... to nie pierwsze takie zdarzenie, widziałam już moje jedzenie, którym się podzieliłam w śmietniku. Przestałam dawać, jest MOPS, jest Caritas, jest wszędzie pełno dorywczej pracy. Mogę wpłacić kasę do fundacji, którą znam, wolę kupić jakieś produkty i zanieść do domu dziecka czy dołożyć do koszyka na akcjach hipermarketowych i tyle w temacie.
2489015
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama